Sprawozdanie z filmu - strona 2

umiejętnościami i ogromną skutecznością. Z czasem zyskują uznanie dowództwa i całego społeczeństwa. Ich zdjęcia publikowane są na pierwszych stronach gazet. Wyrazem najwyższego uznania jest wizyta króla Jerzego VI, który w jednej ze scen ściska dłoń każdego z myśliwców Dywizjonu 303. W finale padają też pamiętne słowa Churchilla: „Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym”.

W filmie pojawia się także wątek miłosny. Angielski wywiad skłania piękną aktorkę pracującą w Ministerstwie Informacji, Victorię Brown, do nawiązaniu romansu z Urbanowiczem. Ta jednak zakochuje się w Zumbachu. Romans kończy się w momencie, gdy pilot odrzuca możliwość przeniesienia do bezpieczniejszej służby pomocniczej. Angielka nie zamierza zostać wojenną wdową.

Retrospektywne wątki w obrazie przedstawiają przedwojenne losy Zumbacha i Urbanowicza. Pierwszy z nich dotyczy zauroczenia Zumbacha instruktorką ze Szkoły Orląt w Dęblinie, Jagodą Kochan, córką inżyniera silników lotniczych. O pomoc w jej odnalezieniu pilot prosi Czerwony Krzyż. Gdy otrzymuje wreszcie listy od dawnej sympatii, dowiaduje się, że dziewczyna została wywieziona na Syberię. Drugi wątek dotyczy znajomości Urbanowicza i

Polecamy również:

  • Sprawozdanie z wycieczki do Warszawy

    Śladami Alka, Rudego i Zośki 7 czerwca br. dwudziestoosobowa grupa uczniów klasy VIII Szkoły Podstawowej w Klikach pod opieką wychowawcy oraz nauczyciela języka polskiego wzięła udział w jednodniowej wyciecze Śladami bohaterów »Kamieni na szaniec«. Po stolicy oprowadził... Więcej »

  • Sprawozdanie z wydarzenia - z akademii szkolnej

    "Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy…" 17 grudnia br. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Jagodowie pod opieką mgr Janiny Kowalczyk przygotował uroczystą akademię bożonarodzeniową, na którą zaproszeni zostali nauczyciele, pracownicy szkoły oraz społeczność uczniowska. Na gości czekała... Więcej »

  • Sprawozdanie ze spektaklu

    „Hrabia Aleksander Fredro klasycznie” „Zemsta” to doskonale znana polskiemu widzowi historia sąsiedzkiego konfliktu osadzona w realiach XVIII-wiecznej wsi polskiej. Wyraziste postacie, świetnie skrojona intryga, ponadczasowy komizm sprawiają, że komedia Fredry nie schodzi z afisza od dnia... Więcej »

Komentarze (0)
Wynik działania 3 + 3 =
Ostatnio komentowane
@ Krzyż, o co Tobie się rozchodzi?
• 2022-05-16 23:41:06
Dzięki pomogło
• 2022-05-16 19:44:12
Fajne fajnie
• 2022-05-16 19:35:14
fajne
• 2022-05-16 16:04:04
Za długie
• 2022-05-16 15:04:11