Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Recenzja wystawy fotograficznej - strona 2

Ostatnio komentowane
Pawle, dziękujemy za zwrócenie uwagi - tekst został już poprawiony.
ADMIN • 2020-02-21 08:23:54
Dziękujemy za zwrócenie uwagi, wpis został poprawiony.
ADMIN • 2020-02-21 08:31:24
Fajne ale lepiej jak by było w podpunktach ! Fajna Stronka KC !
Filut • 2020-02-20 19:33:52
Przydatne Dzięki temu zrobiłem zadanie z chemii oczywiście
KNDisso • 2020-02-19 18:50:16
fajne bardzo pomaga w zad. :)
LusiaYt • 2020-02-19 18:13:07
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

galerii prac, których autorzy za cel obrali uchwycenie piękna świata. Fotografie Thomasa Peschaka dokumentujące różnorodność biologiczną Galapagos z jednej strony zachwycają pięknem natury, z drugiej zmuszają do smutnej refleksji nad niszczycielskim wpływem człowieka na środowisko naturalne.

Nie sposób nie wspomnieć o zwycięskiej fotografii , która z oczywistych względów cieszyła się szczególnym zainteresowaniem gości wystawy. Tytuł Zdjęcia Roku jury przyznało pracy Ronaldo Schemidta Venezuela Crisis. Przedstawia dwudziestoośmioletniego José Víctora Salazara Balzę, który stanął w ogniu w czasie zamieszek w wenezuelskim Caracas. Dynamika, kolor, ostrość, kompozycja – to główne zalety zdjęcia. „Ma siłę – uzasadniała wybór Magdalena Herrera, przewodnicząca komisji konkursowej –  przez co czuję natychmiastowe emocje”.

Ten, kto nie obejrzał tegorocznej wystawy, powinien nadrobić tę zaległość w przyszłym roku. Jest bowiem coś porywającego w zdjęciach, których autorzy w tak niesamowity sposób potrafią zatrzymać czas, by uchwycić istotę otaczającej nas rzeczywistości.

Jak napisać recenzję wystawy

Polecamy również:

 • Recenzja książki - Mały Książę

  "Mały (Wielki) Książę" Utrzymany w konwencji baśni „Mały Książę”, autorstwa francuskiego pisarza i poety Antoine’a de Saint-Exupery’ego, wydany został w 1943 r. w Nowym Jorku. Przetłumaczony na ponad 300 języków utwór należy do klasyki światowej literatury. W Polsce jest... Więcej »

 • Recenzja płyty - Powstania Warszawskiego Lao Che

  "Mocny temat - mocne brzmienie" 21 marca 2005 r. wydany został koncepcyjny album pt. Powstanie Warszawskie polskiego crossoverowego zespołu Lao Che. To ponad 40 minut muzyki - 10 utworów autorstwa wokalisty Huberta Dobaczewskiego przedstawiających kolejne wydarzenia powstańcze (1939 /... Więcej »

 • Recenzja filmu Dywizjon 303

  „Ci cholerni Polacy…” „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” jest efektem współpracy polsko-brytyjskiej. Ten dramat wojenny w reżyserii Denisa Delića, czerpiący inspirację z książki Arkadego Fiedlera, miał swoją premierę 31 sierpnia 2018 r. W postaci polskich lotników... Więcej »

 • Recenzja spektaklu Zemsta

  „Fredro klasycznie” „Zemsta” to doskonale znana polskiemu widzowi historia sąsiedzkiego konfliktu osadzona w realiach XVIII-wiecznej wsi polskiej. Wyraziste postacie, świetnie skrojona intryga, ponadczasowy komizm sprawiają, że komedia Fredry nie schodzi z afisza od dnia swojej premiery w... Więcej »

 • Recenzja koncertu muzyki klasycznej

  „Wybrzmiała epoka Chopina” Międzynarodowy Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych to projekt Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina zrealizowany dla uczczenia stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorom przyświecały dwa cele. Po pierwsze, chodziło o to, by wyłonić nowe... Więcej »

Komentarze (0)
3 + 5 =