Sprawozdanie ze spektaklu - strona 2

jej stryj Cześnik. Widząc tę samowolę, Raptusiewicz wpada w furię, grozi sąsiadowi śmiercią. Milczek sprawę zamierza oddać do sądu, a Cześnik znajduje inne rozwiązanie – wyzywa przeciwnika na pojedynek.

Swoje własne plany mają młodzi mieszkańcy zamku – wspomniana Klara i syn Rejenta, Wacław. Na drodze do ich szczęścia stoją zwaśnieni opiekunowie. Klara przekonuje Wacława, by spróbował wkupić się w łaski Podstoliny, by ta z kolei wstawiła się za nimi do Cześnika. Wacław ulega jej prośbie – spotyka się z wdową. Kobieta rozpoznaje w nim dawnego kochanka, który nagle zniknął z jej życia.

O rękę Klary stara się także Papkin. Dziewczyna traktuje go z pobłażliwością – wyznacza trzy próby, wiedząc, że fatygant im nie sprosta.

Na wieść o planowanym małżeństwie Cześnika z Podstoliną Rejent knuje intrygę. Aby dopiec znienawidzonemu sąsiadowi, zobowiązuje syna do ślubu z wdową. Ta, skuszona obiecanymi pieniędzmi, chętnie przystaje na propozycję. Do ślubu jednak nie dochodzi – Cześnik dowiaduje się o  sprawie i szybko „zmusza” Klarę do ślubu z Wacławem. Ponieważ uczestniczy w ceremonii, nie stawia się na pojedynek. Do spotkania z Rejentem jednak dochodzi, lecz owocuje ono zgodą.

Akcja komedii

Polecamy również:

  • Sprawozdanie z wycieczki do Warszawy

    Śladami Alka, Rudego i Zośki 7 czerwca br. dwudziestoosobowa grupa uczniów klasy VIII Szkoły Podstawowej w Klikach pod opieką wychowawcy oraz nauczyciela języka polskiego wzięła udział w jednodniowej wyciecze Śladami bohaterów »Kamieni na szaniec«. Po stolicy oprowadził... Więcej »

  • Sprawozdanie z wydarzenia - z akademii szkolnej

    "Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy…" 17 grudnia br. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Jagodowie pod opieką mgr Janiny Kowalczyk przygotował uroczystą akademię bożonarodzeniową, na którą zaproszeni zostali nauczyciele, pracownicy szkoły oraz społeczność uczniowska. Na gości czekała... Więcej »

  • Sprawozdanie z filmu

    „Ci cholerni Polacy…” „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” jest efektem współpracy polsko-brytyjskiej. Ten dramat wojenny w reżyserii Denisa Delića, czerpiący inspirację z książki Arkadego Fiedlera, miał swoją premierę 31 sierpnia 2018 r. W postaci polskich lotników... Więcej »

Komentarze (0)
Wynik działania 2 + 4 =
Ostatnio komentowane
@ Krzyż, o co Tobie się rozchodzi?
• 2022-05-16 23:41:06
Dzięki pomogło
• 2022-05-16 19:44:12
Fajne fajnie
• 2022-05-16 19:35:14
fajne
• 2022-05-16 16:04:04
Za długie
• 2022-05-16 15:04:11