Sprawozdanie z filmu - strona 3

niemieckiego pilota Hermanna Von Oste. Obaj panowie przed wybuchem wojny rywalizowali ze sobą w lotnictwie sportowym.

Obraz Delića jest swobodną adaptacją „Dywizjonu 303” Fiedlera (postać pisarza zresztą pojawia się w filmie – przeprowadza z myśliwcami wywiad). Wątki historyczne przeplatają się z fikcyjnymi. W warstwie fabularnej pozostaje kilka niedomówień – brak chociażby wzmianki o śmierci Frantiszka. Recenzenci nie szczędzili filmowi słów krytyki, nazywając go mało wiarygodnym patriotycznym obrazkiem, zarzucając zbyt schematyczną konstrukcję bohaterów, którzy na wojnie po prostu doskonale się bawią. Od użytkowników serwisu Filmweb otrzymał 6,2 na 10 punktów, niemniej w weekend, kiedy miał premierę, przyciągnął do kin prawie 150 tysięcy widzów, totalnie deklasując pozostałe filmowe propozycje.

Jak napisać sprawozdanie

Polecamy również:

  • Sprawozdanie z wycieczki do Warszawy

    Śladami Alka, Rudego i Zośki 7 czerwca br. dwudziestoosobowa grupa uczniów klasy VIII Szkoły Podstawowej w Klikach pod opieką wychowawcy oraz nauczyciela języka polskiego wzięła udział w jednodniowej wyciecze Śladami bohaterów »Kamieni na szaniec«. Po stolicy oprowadził... Więcej »

  • Sprawozdanie z wydarzenia - z akademii szkolnej

    "Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy…" 17 grudnia br. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Jagodowie pod opieką mgr Janiny Kowalczyk przygotował uroczystą akademię bożonarodzeniową, na którą zaproszeni zostali nauczyciele, pracownicy szkoły oraz społeczność uczniowska. Na gości czekała... Więcej »

  • Sprawozdanie ze spektaklu

    „Hrabia Aleksander Fredro klasycznie” „Zemsta” to doskonale znana polskiemu widzowi historia sąsiedzkiego konfliktu osadzona w realiach XVIII-wiecznej wsi polskiej. Wyraziste postacie, świetnie skrojona intryga, ponadczasowy komizm sprawiają, że komedia Fredry nie schodzi z afisza od dnia... Więcej »

Komentarze (0)
Wynik działania 5 + 1 =
Ostatnio komentowane
.
• 2022-01-25 06:59:05
bardzo mi się podobała książka ,,Drzewo do samego nieba"
• 2022-01-24 12:21:34
super polecam te szkołę !!!!!!
• 2022-01-23 15:43:46
super szkoła
• 2022-01-23 15:36:46
Łatwiej z Pitagorasa niż z tak skomplikowanego wzoru
• 2022-01-23 10:30:13