Sprawozdanie ze spektaklu - strona 3

kończy się szczęśliwie – młodzi pobierają się, sąsiedzi osiągają porozumienie, a Podstolina otrzymuje swoje pieniądze. Nawet Papkin – odrzucony kochanek – nie rwie włosów z głowy. Okazuje się bowiem, że przypuszczenie, jakoby został otruty, jest nietrafne.

Mocną stroną spektaklu jest obsada. Świderski i Wołłejko dają popis swoich aktorskich umiejętności. Pokora bryluje na scenie, oddając grą aktorską złożoność natury Papkina. Ośmiozgłoskowiec w ustach aktorów (odznaczających się zresztą świetną dykcją) brzmi bardzo naturalnie. Scenografia, kostiumy i charakteryzacja są realistyczne – oddają klimat epoki, w której rozgrywa się akcja „Zemsty”. Nienaturalnie wyglądają jedynie tekturowy mur dzielący zamek oraz przedstawiona w pierwszym ujęciu makieta zamku.

„Zemsta” w wykonaniu aktorów Teatru Telewizji śmieszy i choć wydaje się nieco anachroniczna, szczególnie w porównaniu z o wiele młodszą wersją Wajdy, jest spektaklem wartym obejrzenia.

Jak napisać sprawozdanie

Polecamy również:

  • Sprawozdanie z wycieczki do Warszawy

    Śladami Alka, Rudego i Zośki 7 czerwca br. dwudziestoosobowa grupa uczniów klasy VIII Szkoły Podstawowej w Klikach pod opieką wychowawcy oraz nauczyciela języka polskiego wzięła udział w jednodniowej wyciecze Śladami bohaterów »Kamieni na szaniec«. Po stolicy oprowadził... Więcej »

  • Sprawozdanie z wydarzenia - z akademii szkolnej

    "Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy…" 17 grudnia br. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Jagodowie pod opieką mgr Janiny Kowalczyk przygotował uroczystą akademię bożonarodzeniową, na którą zaproszeni zostali nauczyciele, pracownicy szkoły oraz społeczność uczniowska. Na gości czekała... Więcej »

  • Sprawozdanie z filmu

    „Ci cholerni Polacy…” „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” jest efektem współpracy polsko-brytyjskiej. Ten dramat wojenny w reżyserii Denisa Delića, czerpiący inspirację z książki Arkadego Fiedlera, miał swoją premierę 31 sierpnia 2018 r. W postaci polskich lotników... Więcej »

Komentarze (0)
Wynik działania 4 + 2 =
Ostatnio komentowane
.
• 2022-01-25 06:59:05
bardzo mi się podobała książka ,,Drzewo do samego nieba"
• 2022-01-24 12:21:34
super polecam te szkołę !!!!!!
• 2022-01-23 15:43:46
super szkoła
• 2022-01-23 15:36:46
Łatwiej z Pitagorasa niż z tak skomplikowanego wzoru
• 2022-01-23 10:30:13