Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Reportaż - przykład, wzór - o szkole

Ostatnio komentowane
Tekst zapewne zredagowany przez historyka. Tak naprawdę nic na temat rewolucyjnych osiąg...
furiat • 2019-08-15 11:10:28
Szkoda że nie ma zdań a tak poza tym to fajna strona
Nie kumata862 • 2019-08-06 19:59:23
Sorry, ale to nie jest o tańcu śmierci, tylko o "Rozmowie..." w ogóle.
Andr • 2019-07-30 10:51:02
Mądre to
Zbyszek • 2019-07-27 08:44:21
Sekta według przeciwników stosowania tego terminu jest elementem pseudonauki, nie uznawa...
uczen Jezusa • 2019-07-30 10:16:33
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

„A na strychu cicho sza…”

W Szkole Podstawowej w Jodełkowie powstała niedawno strefa ciszy – miejsce unikatowe nie ze względu na swoją funkcję, bowiem to coraz popularniejsze rozwiązanie w cierpiącej na nadmiar decybeli polskiej szkole, ale dzięki charakterowi, jaki temu miejscu nadali nauczyciele, rodzice i uczniowie. 

W poszukiwaniu sensownych rozwiązań

„Potrzebę stworzenia miejsca, gdzie uczniowie mogliby odpocząć od zgiełku szkolnej przerwy, dostrzegliśmy już dawno – powiedział mi dyrektor szkoły, Marek Kowal. – Do tej pory funkcję tę spełniała szkolna czytelnia. Szybko jednak okazało się, że niewielka sala nie jest w stanie pomieścić wszystkich łaknących ciszy uczniów”.

Choć nikt w szkole nie montował mierników hałasu, i nauczyciele, i uczniowie wiedzieli, że normy są regularnie przekraczane. W czasie przerwy uczniowie dają upust swoim emocjom i energii nagromadzonej w ciągu 45 minut lekcji spędzonych w ławce. W efekcie szkolna pauza, zamiast być czasem wytchnienia, staje się męczącym przerywnikiem w pracy, generując kolejny problem. Dlaczego?

„Pod wpływem hałasu – wyjaśniał prof. Henryk Skarżyński, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu – dzieci słyszące prawidłowo

Polecamy również:

Komentarze (0)
4 + 5 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');