Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Przykładowy głos w dyskusji

Ostatnio komentowane
aha
ktoś • 2019-05-19 15:39:47
sdlabe dostalam 4
twoj pies • 2019-05-19 15:24:17
mirmił nie jest łysy!
mateusz • 2019-05-18 16:54:30
Nt. kościelnego procesu o nieważność małżeństwa zapraszam również na mój blog, n...
Arletta Bolesta • 2019-05-18 09:02:36
KATNISS, NIE KETNIS. Jak można mylić imię głównej bohaterki?!
M • 2019-05-17 19:09:37
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz!

Szanowni Państwo, ja również stoję na stanowisku, iż zdrowie jest wartością, o którą winniśmy dbać szczególnie. W pełni popieram argumenty tak szczegółowo omówione przez moich przedmówców. Zgadzam się ze stwierdzeniem – w zdrowym ciele zdrowy duch. Nie mam wątpliwości, że człowiek, który o siebie dba, może żyć dłużej, w pełni korzystając z uroków świata, że człowiek zdrowy nie tylko lepiej wygląda, ale i ma większą szansę na ustrzeżenie się przed chorobami cywilizacyjnymi.

Jednak tym, na co pragnę zwrócić Państwa uwagę, jest najnowszy raport Fundacji Watch Health Care, którego analiza dowodzi, że o zdrowie powinniśmy dbać również dlatego, że system opieki zdrowotnej w aktualnym kształcie wcale nie gwarantuje, że w przypadku choroby szybko uzyskamy niezbędną pomoc. Oto garść danych statystycznych. Średni czas oczekiwania na realizację świadczeń w zakresie endokrynologii – 11,6 miesiąca, ortopedii – niemal 11 miesięcy, stomatologii – ponad 8 miesięcy, kardiologii dziecięcej, neurochirurgii, reumatologii – około 7 miesięcy.  W przypadku połowy badanych specjalizacji wykazano wydłużenie czasu oczekiwania. Rekord biją chirurgia naczyniowa i ortopedia – w kolejce postoimy niemal 3 miesiące dłużej niż jeszcze pół roku temu. Prawie rok mały pacjent musi poczekać na wizytę u kardiologa.

Drodzy Państwo, nie ulega najmniejszej wątpliwości, że w sytuacji, gdy ma 1000 pacjentów w Polsce przypada 2,3 lekarza, naprawdę warto zadbać o zdrowie. Tym, którzy lekce sobie ważą troskę o nie, radzę zadbać przynajmniej o zasobność portfela, aby w razie choroby móc skorzystać z prywatnej opieki zdrowotnej, która świadczona jest w terminach nieporównywalnie krótszych.

Dziękuję za uwagę.

Polecamy również:

Komentarze (0)
4 + 5 =