Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Przykładowy głos w dyskusji

Ostatnio komentowane
e
essa • 2020-02-22 20:02:53
zupa je
pupa • 2020-02-22 16:10:06
Pawle, dziękujemy za zwrócenie uwagi - tekst został już poprawiony.
ADMIN • 2020-02-21 08:23:54
Dziękujemy za zwrócenie uwagi, wpis został poprawiony.
ADMIN • 2020-02-21 08:31:24
Fajne ale lepiej jak by było w podpunktach ! Fajna Stronka KC !
Filut • 2020-02-20 19:33:52
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz!

Szanowni Państwo, ja również stoję na stanowisku, iż zdrowie jest wartością, o którą winniśmy dbać szczególnie. W pełni popieram argumenty tak szczegółowo omówione przez moich przedmówców. Zgadzam się ze stwierdzeniem – w zdrowym ciele zdrowy duch. Nie mam wątpliwości, że człowiek, który o siebie dba, może żyć dłużej, w pełni korzystając z uroków świata, że człowiek zdrowy nie tylko lepiej wygląda, ale i ma większą szansę na ustrzeżenie się przed chorobami cywilizacyjnymi.

Jednak tym, na co pragnę zwrócić Państwa uwagę, jest najnowszy raport Fundacji Watch Health Care, którego analiza dowodzi, że o zdrowie powinniśmy dbać również dlatego, że system opieki zdrowotnej w aktualnym kształcie wcale nie gwarantuje, że w przypadku choroby szybko uzyskamy niezbędną pomoc. Oto garść danych statystycznych. Średni czas oczekiwania na realizację świadczeń w zakresie endokrynologii – 11,6 miesiąca, ortopedii – niemal 11 miesięcy, stomatologii – ponad 8 miesięcy, kardiologii dziecięcej, neurochirurgii, reumatologii – około 7 miesięcy.  W przypadku połowy badanych specjalizacji wykazano wydłużenie czasu oczekiwania. Rekord biją chirurgia naczyniowa i ortopedia – w kolejce postoimy niemal 3 miesiące dłużej niż jeszcze pół roku temu. Prawie rok mały pacjent musi poczekać na wizytę u kardiologa.

Drodzy Państwo, nie ulega najmniejszej wątpliwości, że w sytuacji, gdy ma 1000 pacjentów w Polsce przypada 2,3 lekarza, naprawdę warto zadbać o zdrowie. Tym, którzy lekce sobie ważą troskę o nie, radzę zadbać przynajmniej o zasobność portfela, aby w razie choroby móc skorzystać z prywatnej opieki zdrowotnej, która świadczona jest w terminach nieporównywalnie krótszych.

Dziękuję za uwagę.

Polecamy również:

Komentarze (0)
1 + 4 =