Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Przykładowy głos w dyskusji

Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz!

Szanowni Państwo, ja również stoję na stanowisku, iż zdrowie jest wartością, o którą winniśmy dbać szczególnie. W pełni popieram argumenty tak szczegółowo omówione przez moich przedmówców. Zgadzam się ze stwierdzeniem – w zdrowym ciele zdrowy duch. Nie mam wątpliwości, że człowiek, który o siebie dba, może żyć dłużej, w pełni korzystając z uroków świata, że człowiek zdrowy nie tylko lepiej wygląda, ale i ma większą szansę na ustrzeżenie się przed chorobami cywilizacyjnymi.

Jednak tym, na co pragnę zwrócić Państwa uwagę, jest najnowszy raport Fundacji Watch Health Care, którego analiza dowodzi, że o zdrowie powinniśmy dbać również dlatego, że system opieki zdrowotnej w aktualnym kształcie wcale nie gwarantuje, że w przypadku choroby szybko uzyskamy niezbędną pomoc. Oto garść danych statystycznych. Średni czas oczekiwania na realizację świadczeń w zakresie endokrynologii – 11,6 miesiąca, ortopedii – niemal 11 miesięcy, stomatologii – ponad 8 miesięcy, kardiologii dziecięcej, neurochirurgii, reumatologii – około 7 miesięcy.  W przypadku połowy badanych specjalizacji wykazano wydłużenie czasu oczekiwania. Rekord biją chirurgia naczyniowa i ortopedia – w kolejce postoimy niemal 3 miesiące dłużej niż jeszcze pół roku temu. Prawie rok mały pacjent musi poczekać na wizytę u kardiologa.

Drodzy Państwo, nie ulega najmniejszej wątpliwości, że w sytuacji, gdy ma 1000 pacjentów w Polsce przypada 2,3 lekarza, naprawdę warto zadbać o zdrowie. Tym, którzy lekce sobie ważą troskę o nie, radzę zadbać przynajmniej o zasobność portfela, aby w razie choroby móc skorzystać z prywatnej opieki zdrowotnej, która świadczona jest w terminach nieporównywalnie krótszych.

Dziękuję za uwagę.

Zobacz również

 • Jak napisać zawiadomienie - co to jest, definicja, przykłady

  Co to jest zawiadomienie – definicja Zawiadomienie to krótka forma wypowiedzi, której celem jest przekazanie informacji konkretnej grupie odbiorców (np. o przerwie w dostawie prądu –mieszkańcom określonych ulic, o wyłożeniu trucizny na szczury – lokatorom w kamienicy, o zebraniu wspólnoty mieszkan...

  Więcej
 • Jak napisać podziękowanie - co to jest, definicja, przykłady

  Co to jest podziękowanie – definicja Celem podziękowania jest wyrażenie wdzięczności względem adresata na przykład za okazaną życzliwość, udzieloną pomoc, wsparcie finansowe.

  Więcej
 • Jak napisać scenariusz - co to jest, definicja, przykłady

  Co to jest scenariusz – definicja Pojęcie scenariusz ma w kontekście wypowiedzi pisemnej dwa znaczenia. Po pierwsze, jest to szczegółowo przygotowany program imprezy (akademii, apelu, spotkania artystycznego, konkursu, pokazu), po drugie, tekst stanowiący podstawę filmu, przedstawienia lub audycji. W obu ...

  Więcej
 • Jak napisać reportaż - co to jest, definicja, przykłady

  Co to jest reportaż – definicja Reportaż jest gatunkiem wypowiedzi dziennikarskiej łączącym cechy literatury pięknej, faktu i publicystyki. Stanowi raport ze zdarzeń i faktów, których autor był uczestnikiem  lub znanych mu z innych źródeł, np. z relacji świadków. Może przybrać formę reporta...

  Więcej
 • Jak napisać notatkę- co to jest, definicja, przykłady

  Co to jest notatka – definicja Notatka to krótki tekst o charakterze informacyjnym zawierający istotne wg autora spostrzeżenia. Informacje przedstawione są w sposób skrótowy, często – porządkujący. Notatka umożliwia zapamiętanie istotnych kwestii.

  Więcej

Losowe zadania

Komentarze (0)
Wynik działania 3 + 5 =
Ostatnio komentowane
Co toDYREKTORIATT
Sksiwj • 2020-03-31 16:51:05
HA HA!
NIEZNAJOMY • 2020-03-31 15:24:49
ok
ol8 • 2020-03-31 13:27:38
Nie
Nie • 2020-03-31 12:07:38
Proszę o pomoc na dziś z kim kolegował się Miziołek proszę was na dziś!!❤️❤...
Karolina • 2020-03-31 09:36:35