Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Alexander Fleming - biografia, co odkrył

Ostatnio komentowane
Elo mordo
XD • 2019-09-20 06:19:38
I dzeciaki w liceach pozniej wypisuja takie bzdury. IUS NATURALE!!! Nie zadne LEX! To sa p...
Lujiki • 2019-09-19 22:08:57
/
mari • 2019-09-19 15:47:31
bardzo fajne :)
twoja stara • 2019-09-19 12:32:42
Pal wroty
dawid • 2019-09-19 09:22:07
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Alexander Fleming urodził się 6 sierpnia 1881 roku w Lochfield na terenie Szkocji. Pochodził z wielodzietnej rodziny typowych szkockich gospodarzy, nie wyróżniając się na tle okolicy. Początkowo uczył się na lokalnch, szkockich uczelniach, by w 1901 roku przenieść się do Londynu i podjąć tam studia naukowe. W 1908 roku udało mu się uzyskać tytuł doktorski i został pracownikiem jednego z londyńskich szpitali, gdzie pracował aż do wybuchu I wojny światowej. W czasie wojny zaciągnął się do armii i walczył na froncie zachodnim, a po jej zakończeniu został w 1928 roku zatrudniony na Uniwersytecie Londyńskim jako bakteriolog. Tam rozpoczął pracę badawczą nad różnymi szczepami drobnoustrojów szkodliwych dla człowieka, chcąc znaleźć skuteczne metody ich zwalczania.

Najsłynniejsze odkrycie Alexandra Fleminga było jednak kwestią przypadku, niezamierzonej niesterylności laboratorium. W czasie badań nad szczepami bakterii jedno ze szkiełek, na których hodowano ich kultury zostało zanieczyszczone przez drobinki pleśni. Po pewnym czasie Fleming zauważył, że na tej właśnie szalce zginęły wszystkie bakterie. Naukowiec dość prędko zorientował się, że ma do czynienia z czymś niezwykle ważnym. Doszedł

Polecamy również:

 • Bracia Wright - biografia, wynalazki

  Jednym z najstarszych ludzkich marzeń, obecnym niemal w każdej cywilizacji i kulturze na przestrzeni ostatnich kilku tysięcy lat, był sen o lataniu. Setki generacji ludzi marzyło o tym, że kiedyś człowiek będzie mógł podziwiać świat z góry, niczym ptaki. Wynalezienie w XVIII wieku balonów... Więcej »

 • Robert Oppenheimer - twórca bomby atomowej - biografia

  Odkrycie sekretu energii atomowej, jak również jej późniejsze zastosowanie w przemyśle i wojsku było zasługą prac szeregu naukowców, którzy na początku XX wieku zainteresowali się możliwościami danymi przez nowe odkrycia w fizyce. Prace nad energią atomową były prowadzone niezależnie od... Więcej »

 • Jurij Gagarin - biografia, dokonania

  Podczas trwania Zimnej Wojny obie główne strony konfliktu – ZSRR i USA – prowadziły w równej mierze działania militarne i polityczne, co i walkę prestiżową, mającą ukazać jeden blok jako lepiej rozwinięty, sprawniejszy i bardziej atrakcyjny niż przeciwnik. Jednym z głównych... Więcej »

 • Nikola Tesla - biografia, wynalazki

  Nikola  Tesla jest uważany za jednego z najgenialniejszych i najbardziej niezwykłych odkrywców i wynalazców XX wieku, a przy tym jest to osoba daleko mniej znana, niż jej największy rywal, jakim był Tomasz Edison. Nikola Tesla urodził się w  rodzinie prawosławnego duchownego,  w Smijan... Więcej »

 • Guglielmo Marconi – biografia i dokonania

  Guglielmo Marconi urodził się w 1874 roku w Bolonii. Pochodził z zamożnej rodziny; jego ojciec był właścicielem ziemskim, a matka była córką właścicieli wytwórni alkoholu w Dublinie. Wczesne dzieciństwo spędził w Anglii, później zaś uczył się w szkole we Włoszech. Więcej »

Komentarze (0)
5 + 1 =