Sprawozdanie z wycieczki do Warszawy - strona 2

konsekwencje brawurowo przeprowadzonej akcji „Meksyk II”. Z ulicy Długiej uczniowie wraz z opiekunami przeszli do Muzeum Więzienia Pawiak, gdzie wzięli udział w lekcji pt. Dzień powszedni na Pawiaku. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Cmentarza Wojskowego na Powązkach. Późnopopołudniowa wizyta w kwaterze Harcerskiego Batalionu Armii Krajowej „Zośka” odbyła się w absolutnej ciszy. Uczestnicy złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach Jana Bytnara, Tadeusza Zawadzkiego, Aleksego Dawidowskiego oraz Aleksandra Kamińskiego, oddając hołd uczestnikom walk o wolną Polskę.

Wycieczka wywarła na uczniach olbrzymie wrażenie – powrotowi autokarem do Klików, co rzadko się zdarza, towarzyszyły jedynie ciche rozmowy. Realia życia pokolenia Alka, Rudego i Zośki w ogarniętej wojną Warszawie młodzież znała do tej pory jedynie z kart powieści Aleksandra Kamińskiego. Wizyty w muzeach, a szczególnie na Powązkach, pozwoliły im odczuć na własnej skórze grozę tych strasznych czasów.

Jak napisać sprawozdanie

Polecamy również:

  • Sprawozdanie z wydarzenia - z akademii szkolnej

    "Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy…" 17 grudnia br. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Jagodowie pod opieką mgr Janiny Kowalczyk przygotował uroczystą akademię bożonarodzeniową, na którą zaproszeni zostali nauczyciele, pracownicy szkoły oraz społeczność uczniowska. Na gości czekała... Więcej »

  • Sprawozdanie z filmu

    „Ci cholerni Polacy…” „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” jest efektem współpracy polsko-brytyjskiej. Ten dramat wojenny w reżyserii Denisa Delića, czerpiący inspirację z książki Arkadego Fiedlera, miał swoją premierę 31 sierpnia 2018 r. W postaci polskich lotników... Więcej »

  • Sprawozdanie ze spektaklu

    „Hrabia Aleksander Fredro klasycznie” „Zemsta” to doskonale znana polskiemu widzowi historia sąsiedzkiego konfliktu osadzona w realiach XVIII-wiecznej wsi polskiej. Wyraziste postacie, świetnie skrojona intryga, ponadczasowy komizm sprawiają, że komedia Fredry nie schodzi z afisza od dnia... Więcej »

Komentarze (0)
Wynik działania 1 + 1 =
Ostatnio komentowane
przeczytałam ziemniaki zamiast ziemianki
twój stary • 2022-01-16 19:26:37
ok
kasia • 2022-01-16 17:06:50
dziekuje
jan usz • 2022-01-16 16:19:55
witam polecam
Zbyszek • 2022-01-16 12:57:10
rr
a2 • 2022-01-15 13:25:09