Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Zbrodniarze wojenni. Ucieczka Eichmanna - uprowadzenie i proces

Ostatnio komentowane
Nic a tąd się nie dowiedziałam
Kalina • 2019-05-24 18:36:01
( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡...
( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ • 2019-05-24 08:40:31
z kąd brane
minerwa • 2019-05-23 17:15:59
Dzięki xd
Segawegaxd • 2019-05-22 19:12:55
Niezłe. Dzięki
Masza05x • 2019-05-22 18:56:41
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Adolf Eichmann, jeden z największych zbrodniarzy II wojny światowej, nazista odpowiedzialny za wymordowanie milionów Żydów, po wojnie otrzymawszy fałszywe papiery, uciekł z Niemiec. Po krótkim pobycie w Bremie i Skandynawii, gdzie pracował m.in. jako drwal, zbiegł do Argentyny. Jak tysiące innych zbrodniarzy nazistowskich korzystał z pomocy kleru katolickiego, który organizował transport, fałszywe papiery, pieniądze na podróż. W 1950 roku przybył do Buenos Aires jako Ricardo Klement. W tropienie Eichmanna, jak i wielu innych zbrodniarzy hitlerowskich, zaangażowany był Szymon Wiesenthal, urodzony w Polsce tropiciel nazistów. W Argentynie utrzymywał kontakty towarzyskie z innymi zbiegłymi nazistami np. „aniołem śmierci" z KL Birkenau - Josefem Mengelem, czy Otto Skorzennym. Zaproponowano Eichmanowi sesje nagraniowe, w których wybieliłby elity III Rzeszy. Eichmann się zgodził i w ten sposób powstało 67 rolek taśm i 700 stron maszynopisu, w których Eichmann opisuje swoje i innych nazistów działania dotyczące eksterminacji Żydów. Stały się one jednym z dowodów oskarżenia w czasie procesu.

Odkrycie

Eichmann został odkryty kiedy jego syn spotykał się z córką uchodźcy żydowskiego z III Rzeszy.

Polecamy również:

  • Konflikt izraelsko-palestyński - przyczyny, historia, skutki

    Wzmożona emigracja  żydowska na tereny Izraela i jej końcowy efekt, jakim było utworzenie w roku 1948 państwa Izrael całkowicie zmieniło sytuację ludności rodzimej, mieszkającej na tych terenach. Należy bowiem pamiętać o tym, że tereny obecnej Palestyny nie były niezasiedlone. Od wieków już rozwijała... Więcej »

  • Jaser Arafat - biografia, polityka, działalność

    Jaser (inna, równie popularna pisownia imienia - Jasir) Arafat był jedną z najważniejszych postaci świata islamskiego drugiej połowy XX wieku. Ów palestyński działacz był jednym z najdłużej działających czynnie polityków, starając się najpierw metodami zbrojnymi, później zaś... Więcej »

Komentarze (0)
3 + 3 =