Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Powstanie Rzymu i jego położenie - data. Legenda o Romulusie i Remusie - strona 2

Ostatnio komentowane
Niesamowite hostingserwery.com
Linux • 2019-06-16 16:47:25
przydalo sie
jjoojo • 2019-06-13 14:46:18
Nie tyle rozwód co uznanie małżeństwa za nieważne dr Arletta Bolesta adwokat kości...
Arletta Bolesta • 2019-06-12 13:59:29
Abstrakcjonizm operuje abstrakcją! Zrezygnował, jak sam autor pisze, z wszelkiej figurat...
Anna • 2019-06-11 17:31:16
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

w trakcie trwania monarchii. Od nich też miała się wziąć nazwa miasta Roma – nazwa rodu etruskiego Ruma, oraz prawdopodobnie pojawiła się po raz pierwszy nazwa – Rzymianie.

Powstanie Rzymu – Legenda

Legendy i mity o pradziejach Rzymu związane są z samą Wojną Trojańską. Jeden z jej głównych bohaterów – Eneasz, miał dotrzeć na teren Italii po zniszczeniu Troi. Wyruszył ze swym ojcem Anchizesem, który zmarł w drodze.

Eneasz osiadł w Lacjum, tam też poślubił Lawinę – córkę miejscowego władcy. Założył następnie własne miasto – państwo, którego nazwa wzięła się od imienia żony Eneasza - Lavinium. Potomkowie Eneasza mieli panować w nowo założonym w Górach Albańskich, mieście Alba Longa: jeden z nich – król Numitor, został zdetronizowany przez swojego brata Amuliusza. Aby uniknąć zemsty ze strony potomstwa Numitora, Amuliusz kazał zabić jego syna, a córkę Reę Sylwię oddał na służbę bogini Weście, której kapłanki musiały składać śluby czystości.

Pomimo to Rea Sylwia urodziła bliźnięta, dwóch chłopców: Romulusa i Remusa. Twierdziła, że ojcem ich jest sam bóg Mars (bóg wojny). Król Amuliusz – chcąc się pozbyć niebezpieczeństwa, kazał je wrzucić do Tybru. Bliźnięta jednak zostały w cudowny

Polecamy również:

  • Królowie Rzymu - Siedmiu Królów Rzymu

    Według legendy pierwszym królem Rzymu był Romulus, który założył miasto w 753 roku p.n.e.. Siedmiu legendarnych królów miało rządzić w Rzymie aż do roku 509 p.n.e., kiedy to ostatni z nich został obalony. Każdy z królów miał rządzić przez okres około 35 lat. Po zniszczeniu... Więcej »

  • Tarkwiniusz Pyszny - rządy i wygnanie. Ustanowienie republiki w Rzymie

    Lucjusz Tarkwiniusz „Pyszny” (535 - 495 r. p.n.e.) – legendarny, siódmy i ostatni król Rzymu, panujący od 535 r. p.n.e. do powstania ludowego w 509 roku p.n.e., które doprowadziło do ustanowienia Republiki Rzymskiej. Jest on powszechnie znany jako Tarkwiniusz Pyszny, dumny... Więcej »

Komentarze (2)
2 + 4 =
Komentarze
Gargamel • 2017-11-13 15:22:00
pszepraszam muj błond
Gargamel • 2017-11-13 15:17:59
szemu tego się skopiować nie da
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');