Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

George Bernard Shaw, Pigmalion – streszczenie

Ostatnio komentowane
Tekst zapewne zredagowany przez historyka. Tak naprawdę nic na temat rewolucyjnych osiąg...
furiat • 2019-08-15 11:10:28
Szkoda że nie ma zdań a tak poza tym to fajna strona
Nie kumata862 • 2019-08-06 19:59:23
Świetne, że można nauczyć się pisać dobry felieton. Przydaje się ta wiedza także p...
Szymon Owedyk • 2019-08-01 04:28:01
Super wskazówki, jak pisać reportaż. Swoje rady o tym, jak reportaż i felieton piszę,...
Szymon Owedyk • 2019-07-31 20:10:19
Sorry, ale to nie jest o tańcu śmierci, tylko o "Rozmowie..." w ogóle.
Andr • 2019-07-30 10:51:02
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Akcja rozpoczyna się w Londynie podczas pewnego burzowego wieczoru. Matka i córka posyłają syna by zorganizował powóz, którym mogłyby wrócić do domu. Chłopiec po drodze potrąca kwiaciarkę, której rozsypuje kwiaty – matka płaci kobiecie za stracony towar. W cieniu kościoła, gdzie skryli się pozostali przechodnie, chowa się także oficer, któremu kwiaciarka próbuje sprzedać bukiet. Ktoś ostrzega ją, że jakiś nieznany człowiek ukryty w cieniu zapisuje w notesie wszystkie jej słowa. Wszyscy wrogo patrzą na jegomościa z notatnikiem, a on doskonale odgaduje pochodzenia każdego z towarzyszy na podstawie ich sposobu wypowiadania się.

Ulewa przechodzi i ludzie rozchodzą się, każdy w swoja stronę. Nieznajomy oświadcza wojskowemu, że jest fonetykiem i dlatego na podstawie mowy potrafi rozpoznać pochodzenie człowieka, wystarczy analiza jego akcentu. Twierdzi, że dzięki fonetyce można by z kwiaciarki uczynić księżniczkę. Okazuje się, że fonetyk i wojskowy mieli zamiar się ze sobą spotkać. Wojskowy to Pickering, a fonetyk to Henry Higgins.

Kwiaciarka Eliza Doolittle w nocy długo rozmyślała o słowach tajemniczego Higginsa oraz o pieniądzach,  które dostała od niego na odchodne. W końcu żyła w skrajnej

Polecamy również:

Komentarze (0)
3 + 5 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');