Antoni Czechow, Trzy siostry – streszczenie

Akt I

Najstarsza z tytułowych sióstr – Olga, pracuje jako nauczycielka w szkole i często wypełnia również obowiązku dyrektorskie. Druga z sióstr to Masza, która jest żoną nauczyciela z tej samej szkoły, w której pracuje Olga. Małżeństwo to po kilku latach nie jest już szczęśliwe, gdyż mężczyzna jest od niej dużo starszy, co początkowo uważała za jego atut. Najmłodszą siostrą jest Irina – która w momencie rozpoczęcia akcji obchodzi swojej imieniny. Jej największym pragnieniem jest powrót do Moskwy bo wierzy, że spotka tam swoją życiową miłość. Siostry mają jeszcze brata – Andrzeja, zakochanego z kolei w dziewczynie zupełnie zagubionej w świecie – Natalii Iwanownej. Z okazji święta Iriny odbywa się właśnie uroczyste przyjęcie.

Akt II

W akcie drugim akcja przenosi się na dwa lata do przodu. Andrzej i Natalia są już wtedy małżeństwem, które jednak nie cieszy się spokojem i spełnieniem. Kobieta bowiem romansuje. Również Masza, druga z sióstr zdradza swojego męża. Najmłodsza zaś wciąż ma wokół siebie wianuszek adoratorów, jednak dziewczyna nie darzy uczuciem miłości żadnego z nich.

Akt III

Mija kolejny rok i w rodzinie Andrzeja i Natalii pojawia się dziecko, które staje się jej oczkiem

Polecamy również:

  • Wujaszek Wania

    Czterowaktowa sztuka Antoniego Czechowa to opowieść o daremnym poświęceniu, niespełnionych miłościach, niezrealizowanych marzeniach i utraconych złudzeniach rozgrywająca się w dusznej atmosferze wiejskiej posiadłości. Więcej »

  • Antoni Czechow, Śmierć urzędnika – streszczenie

    Tytułowym bohaterem opowiadania jest egzekutor Iwan Dmitricz Czerwiakow, którego poznajemy gdy ogląda operetkę w letnim teatrze w Petersburgu. W którymś momencie urzędnik obficie kichnął i ze wstydem zauważył, że staruszek przed nim przeciera swoja łysą głowę. Więcej »

  • Antoni Czechow, Kameleon – streszczenie

    Akcja opowiadania Antoniego Czechowa rozgrywa się na targowisku, na którym zjawia się policjant Oczumiełow. Więcej »

Komentarze (0)
Wynik działania 3 + 5 =
Ostatnio komentowane
Nie widzę sensu w nauce całej historii rolnictwa, jej początków.
Jakub • 2021-06-13 20:40:42
Haha
Karolinkoń • 2021-06-13 19:47:26
????
E¹² • 2021-06-12 10:48:48
uważam tekst za odpowiedni i wartościowy przyjemnie i prawidłowo powiedziany
grażyna • 2021-06-10 15:25:04
Super
Żukson • 2021-06-10 09:08:41