Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Bitwa w Lesie Teutoburskim - przyczyny, przebieg, skutki

Ostatnio komentowane
cienko
WOOO • 2020-02-26 18:33:17
super omawiamy tą lekturę teraz pani nam poleciła tą stronę jesteś super koffam cię
gosia • 2020-02-26 05:31:36
o jo nie wierze ile tego jest jak jo nie zdom..
wahelxpompa • 2020-02-25 22:22:02
„Alkiny to węglowodory nienasycone, zawierające co najmniej jedno potrójne wiązanie ...
grzegorz • 2020-02-26 10:55:43
Jeszcze nadmienię, że piszemy 0°C, a nie 0 st. C. Cóż to, autor nie umie uzyskać zna...
grzegorz • 2020-02-26 10:53:09
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Podczas podporządkowywania sobie kolejnych plemion germańskich, Oktawian August – w celu zapewnienia spokoju na tych obszarach, zabierał synów wodzów poszczególnych plemion jako zakładników. Jednym z takich dzieci był Arminiusz, syn wodza Cherusków. Został zabrany do Rzymu i wychowany na modłę rzymską. Nikt wówczas nie mógł wiedzieć, że ten chłopiec dwie dekady później stanie na czele zjednoczonych plemion germańskich przeciwko ekspansji rzymskiej na wschodzie.

Bitwa w lesie Teutoburskim – Przyczyny

Pod rządami Augusta większość Germanii stała się prowincją rzymską. Za organizację nowej prowincji odpowiadał namiestnik Warus. Od początku swojego namiestnictwa narzucił on plemionom germańskim prawo oraz obyczaje rzymskie, czym skutecznie zniechęcił ich do polityki Rzymu.

Podczas jednej ze swoich kampanii, Warus dotarł do obszarów zajmowanych głównie przez plemiona Cherusków. Efektem jego wyprawy stała się mobilizacja plemion germańskich, która miała na celu zahamowanie ekspansji rzymskiej. Wykorzystując znajomość topografii terenu, siły germańskie skoncentrowały się w rejonie zalesionego wzgórza Riesekalkberg, w paśmie wzgórz lasu Teutoburskiego.

Bitwa w lesie Teutoburskim – Przeb

Polecamy również:

  • Pokój rzymski - Pax Romana - historia, definicja, znaczenie

    Pax Romana – „Pokój rzymski" oznaczał okres pokoju wewnątrz i na zewnątrz imperium rzymskiego. Termin odnosi się zasadniczo do I i II wieku n.e., w czasie kiedy obszar zajmowany przez Rzym był największy, a ekspansja militarna ograniczona do potrzebnego minimum. W ówczesnym czasie władza... Więcej »

  • Rządy Oktawiana Augusta - ocena

    Prawdopodobnie najlepszą oceną rządów Oktawian Augusta będzie definicja Pax Romana (pokoju rzymskiego) określanego również jako Pax Augusta – wprowadzony przez pierwszego cesarza oznaczał pokój wewnątrz i na zewnątrz imperium rzymskiego, kiedy to obszar zajmowany przez Rzym był... Więcej »

Komentarze (0)
5 + 3 =