Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Charakterystyka Izoldy - strona 3

czerpać z niego radości, wiedząc, że jej ukochany jest gdzieś daleko. By ukryć swoje prawdziwe uczucia, wymyślała różne podstępy, np. przyrzekała, że tylko dwaj mężczyźni trzymali ją w ramionach – król Marek oraz przebrany pielgrzym przenoszący ją przez wodę – Tristana.

Izolda Jasnowłosa była gotowa zrobić wszystko dla Tristana. Najlepszym tego dowodem jest jej decyzja o ucieczce, aby móc stanąć obok konającego ukochanego. Kiedy okazało się, że jej luby już nie żyje, umarła targana tęsknotą do niego.

Podsumowanie

Izolda Jasnowłosa, podobnie jak Tristan, stała się ofiarą wielkiej siły magicznej – eliksiru miłości. Okazuje się, że nie jest to ulotna i niemal bezwolna kobieta, lecz silna i aktywna dama, która potrafi wiele zaryzykować, by osiągnąć swój cel. Mimo że Izolda Jasnowłosa jest postacią aktywną, działającą, okazuje się niemal bezsilna w otwartej walce z przeciwnościami, dlatego godzi się na swój los, czyniąc jednak wszystko, by móc znaleźć się blisko ukochanego Tristana.

Zobacz również

  • Charakterystyka Tristana

    Tristan był synem Riwalena (króla Lonii) oraz Blancheflor (siostry króla Kornwalii). Nie było mu jednak dane poznać swoich rodziców – ojciec umarł na krótko przed jego narodzinami, a matka, nie mogąc znieść straty ukochanego, odeszła niedługo po wydaniu Tristana na świat. Małego chłopca wziął na wycho...

    Więcej
  • Dzieje Tristana i Izoldy - charakterystyka bohaterów drugoplanowych

    Izolda o Białych Dłoniach - tragiczna bohaterka tragedii, córka władcy Bretonii i prawowita żona Tristana. Bohater poślubia ją, przekonany o swojej niechęci Izoldy Jasnowłosej. Po zawarciu małżeństwa, Tristan postanawia jednak dochować wierności pierwszej kochance. Swoją wstrzemięźliwość tłumaczy żonie ślubem złożonym ...

    Więcej

Losowe zadania

Komentarze (0)
Wynik działania 1 + 3 =
Ostatnio komentowane
Synod w Jamni zaczyna być podważany jako niezaistniały.
Marcin • 2020-08-01 22:23:11
Pomylono kąty
dsf • 2020-06-22 16:11:37
wow
Kasia • 2020-06-17 11:55:30
jezu ale trudne
iwo • 2020-06-16 18:19:06
dzieki
halinka • 2020-06-15 11:00:28