Świadkowie Jehowy - religia, założyciel, święta. Świadkowie Jehowy a katolicy - strona 3

Spotykają się co najmniej dwa razy w tygodniu w salach zboru, zwanych Salami Królestwa, na wykładach i studiowaniu Biblii.

Obecnie na całym świecie aktywnie działa około 8 milionów Świadków Jehowy w 239 krajach. Liczba ochrzczonych w  2012 r. wyniosła prawie 229 tys. Światową działalnością kieruje Ciało Kierownicze w Nowym Jorku.

Świadkowie Jehowy w Polsce

Świadkowie Jehowy działają na terenie Polski od 1917 r. Jako związek wyznaniowy zostali zarejestrowani przez MSWiA w 1989 r. pod nazwą „Strażnica” – Towarzystwo Biblijne i Traktatowe. Obecnie są trzecią pod względem liczby wiernych organizacją religijną w Polsce - w naszym kraju mieszka około 130 tys. Świadków Jehowy skupionych w ponad 1800 zborach. W Polsce w 2012 r. udzielono 2420 chrztów.

Najwięcej Świadków Jehowy zamieszkuje województwo śląskie (ponad 21 tysięcy). Główna siedziba  znajduje się natomiast w Nadarzynie niedaleko Warszawy.

Świadkowie Jehowy w Polsce wydają czasopismo Strażnica w nakładzie 150 tysięcy egzemplarzy oraz Przebudźcie się w nakładzie 350 tysięcy.

Świadkowie Jehowy a katolicy

Świadkowie Jehowy w oczach Kościoła katolickiego nie są wyznaniem chrześcijańskim, ale sektą. Do głównych zarzutów, jakie Kościół

Polecamy również:

 • Judaizm - religia, historia

  Judaizm jest najstarszą monoteistyczną religią na świecie i równocześnie narodową religią Żydów. Powstał na terenach dzisiejszej Palestyny. Za jego założyciela uważa się proroka Mojżesza (hebr. Mosze). To od jego imienia judaizm bywa nazywany również religią mojżeszową lub mozaizmem. Więcej »

 • Islam - powstanie i początki religii. Prorok Mahomet - biografia i działalność

  Islam jest monoteistyczną religią o zasięgu ogólnoświatowym. Jej nazwa pochodzi od arabskiego rdzenia aslam i oznacza „pogodzenie się z wolą Bożą; poddanie się Bogu”. Niektórzy sądzą, że wywodzi się od innego arabskiego słowa – salam, czyli pokój.... Więcej »

 • Hinduizm - religia, historia, odłamy

  Hinduizm to jedna z najważniejszych, obok buddyzmu i dżinizmu, religii subkontynentu indyjskiego. Liczbę jej wyznawców szacuje się obecnie na 1 miliard osób, co stanowi 15% populacji świata. Obejmuje ona –  oprócz Indii – część Pakistanu, Sri Lankę (Cejlon), Nepal, Sikkim,... Więcej »

 • Buddyzm - co to jest, historia - Religia

  Buddyzm jest uważany jednocześnie za religię oraz za system filozoficzny. Zawiera całą gamę różnorodnych tradycji, wierzeń i praktyk. Ma zasięg ogólnoświatowy. Powstał w VI w. p.n.e. w Indiach. Więcej »

 • Konfucjanizm - zasady, filozofia, religia, liczba wyznawców

  Konfucjanizmem (chiń. rujia lub rujiao) nazywa się system filozoficzno-społeczno-etyczny, który został zapoczątkowany przez chińskiego myśliciela Kung-fu-cy (Konfucjusza), żyjącego w latach 557 – 479 p.n.e. Kontynuatorami myśli konfucjańskiej byli m.in. Mencjusz (odłam idealistyczny) i Xunzi... Więcej »

Komentarze (0)
Wynik działania 5 + 5 =
Ostatnio komentowane
ok
ktostam • 2021-06-19 15:17:37
Tak
Tak • 2021-06-17 07:30:57
spoko
:) • 2021-06-16 20:42:56
x - wpis został poprawiony, pozdrawiamy :)
ADMIN • 2021-06-15 06:34:20
Mudnok - poprawione, pozdrawiamy :)
ADMIN • 2021-06-15 06:37:39