Użycie form one/ones

Prawdopodobnie wiele osób napotkało kiedyś zwroty one / ones i zastanawiało się, co mogą oznaczać. Oczywiście one znaczy tyle, co jeden, jednak może także spełniać ważną rolę, podobnie jak ones, które wydaje się być już bardziej zagadkowe.

One

Tego zwrotu używamy dla rzeczowników w liczbie pojedynczej w celu uniknięcia powtórzenia.

Przykłady:

a.) A: Would you like a piece of cake? – Czy chcesz kawałek ciasta?

B: Yes, I’ll have one with pleasure. – Tak, z chęcią zjem jeden.

a piece of cake = one

b.) I can’t make up my mind if I should take the red dress or the pink one. – Nie mogę się zdecydować, czy powinnam wziąć czerwoną sukienkę, czy też różową.

dress = one

c.) I’ve got a silver necklace and a golden one. – Mam srebrny naszyjnik i złoty.

a necklace = one

Ones

Z kolei tą formę stosujemy w przypadku rzeczowników występujących w liczbie mnogiej. Zastosowanie zwrotu ones również pomaga nam uniknąć powtórzenia.

Przykłady:

a.) We have lots of cars in good prices, but I think these ones are particularly worth taking a closer look at.  – Mamy wiele aut w dobrej cenie, ale myślę, że to na te powinieneś w szczególności zwrócić uwagę.

cars = ones

b.) Your readers have got plenty of questions for you. Which ones would you like to answer first? – Twoi czytelnicy mają wiele pytań do ciebie. Na które z nich chciałabyś najpierw odpowiedzieć?

questions = ones

c.) What summer destinations would you recommend for families with young children? Well, in my opinion children love having fun at the beach, so I would suggest going to countries like: Spain, or Italy, the ones which are also relatively close to England.

countries = ones

Podsumowując

Zwrotów one / ones używamy w celu uniknięcia powtórzenia. Pierwszym z nich zastępujemy rzeczowniki w liczbie pojedynczej, drugim rzeczowniki w liczbie mnogiej.

Polecamy również:

Komentarze (0)
Wynik działania 3 + 3 =
Ostatnio komentowane
Uczycie dzieci głupot powtarzacie te same teorie wykrzywionej zakłamanej historii
• 2024-06-20 16:36:24
ok
• 2024-06-05 13:52:17
nadal nie umiem tego napisać
• 2024-06-04 10:48:42
Mógłby być jeszcze do tego cały utwór napisany.
• 2024-06-03 19:41:43