Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Bartek Zwycięzca - bohaterowie

Ostatnio komentowane
jd
jd • 2019-12-05 16:50:39
Komentarz nie został zapisany. Nie podano treści komentarza lub nazwy komentującego.Kom...
Komentarz nie został zapisany. Nie podano treści komentarza lub nazwy komentującego.Komentarz nie został zapisany. Nie podano tr • 2019-12-04 17:25:17
JD
Adam Psikutas • 2019-12-04 12:04:11
w tekście są poważne błędy merytoryczne
Damian • 2019-12-04 10:25:25
XD ale oszukane
XNXX.COM • 2019-12-03 16:44:01
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Bartek Słowik

Bartek na początku utworu zostaje przedstawiony jako chłop z wyłupiastymi oczami, którego przezywano we wsi „Bartek Wyłupiasty” albo „Głupi Bartek” ze względu na jego ograniczenia umysłowe. Kiedy dostaje wezwanie na wojnę, zupełnie nie rozumie, co ma robić. Przyjmuje wyjaśnienia Wojtka, który wmawia mu, że z Francuzami trzeba walczyć, bo interesują się nie tylko polskimi ziemiami, ale i kobietami.

Bartek pomimo tego, że jest głupi, po spotkaniu z Polakami na froncie zaczyna zastanawiać się nad tym, czy postępuje słusznie. Wrażliwy bohater przejęty sytuacją nie odzywa się do rodaków. Po powrocie do wsi, łasy na pochwały, rozpowiada na prawo i lewo o swoich poczynaniach na froncie. Spotyka się jednak z niechęcią. Odważnie staje w obronie syna pobitego przez nauczyciela. Jednak głupota Bartka, jego brak zorientowania w sytuacji politycznej doprowadzają Słowików do utraty rodzinnego domu i gospodarstwa.

Franek Słowik

Jedyny syn Bartka i Magdy Słowików. Chłopiec jest kształcony przez niemieckiego nauczyciela, pana Boege. Pewnego dnia malec skarży się ojcu na pedagoga, który wymierzył mu policzek. Rozgniewany Bartek doprowadza do bójki z nauczycielem, co skutkuje aresztem

Polecamy również:

Komentarze (0)
3 + 4 =