Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Jak stworzyć opis osoby po angielsku

Ostatnio komentowane
Niesamowite hostingserwery.com
Linux • 2019-06-16 16:47:25
przydalo sie
jjoojo • 2019-06-13 14:46:18
Nie tyle rozwód co uznanie małżeństwa za nieważne dr Arletta Bolesta adwokat kości...
Arletta Bolesta • 2019-06-12 13:59:29
Abstrakcjonizm operuje abstrakcją! Zrezygnował, jak sam autor pisze, z wszelkiej figurat...
Anna • 2019-06-11 17:31:16
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Co to jest opis osoby - definicja

Opis osoby to przedstawienie sylwetki danej osoby lub postaci. W takim opisie powinniśmy uwzględnić zarówno czyjś wyglad, jak i osobowość.

Cechy i zasady tworzenia

Opis osoby nie jest długą wypowiedzią ustna czy pisemną, ale nie powinien jednocześnie ograniczać się do kilku krótkich, niepowiazanych ze sobą zdań. Dobrze, aby opis osoby skladał się z uporządkowanych części, to znaczy krótkiego wstępu, rozwinięcia i zakończenia. Każda z tych części powinna stanowić osobny akapit. Posługujemy się w tym wypadku językiem formalnym lub półformalnym. 

Budowa i schemat

1. W pierwszej części opisu dobrze jest zaznaczyć kogo będziemy opisywać. Możemy tutaj na przyklad podać, czy ta osoba jest naszym znajomym, kimś z rodziny, a może postać fikcyjna (w tym wypadku należy podać, czy jest to bohater ksiazki, czy filmu oraz dodać  jaki jest tytuł tego dzieła ). Dodatkowo, dobrym pomysłem będzie krótkie uargumentowanie dlaczego opisujemy właśnie tę osobę.
2. W drugiej części przystępujemy do opisu wyglądu danej osoby. Obowiązuje tutaj zasada od ogółu do szczegółu, czyli najpierw podajemy wiek, wzrost, rodzaj sylwetki tej osoby, a później opisujemy czyjeś włosy,

Polecamy również:

Komentarze (0)
5 + 4 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');