Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Jak udzielać rad po angielsku - budowa, schemat, słownictwo

Czym jest udzielanie rad - definicja

Udzielając porady (na przykład na blogu) wskazujemy co nasz czyteknik powinien zrobić w danej sytuacji życiowej. W takiej sytaucji najwidoczniej sami posiadamy już doświadczenie w danej dziedzinie, którym chcemy podzielić się z innymi. Tworząc taki wpis zawyczaj używamy języka nieformalnego; może to być jednak uzależnione od charakteru naszego bloga.

Cechy i zasady tworzenia

Udzielając komuś porady powinniśmy najpierw opisać dany problem a następnie udzielić porad jak go rozwiązać. Pisząc poradę nie należy podkreślać, że jesteśmy nieomylni i zaznaczyć, że naszym zdaniem zaprezentowana rozwiązanie byłoby najlepsze. Powinniśmy także uargumentować swoje stanowisko, na przykład podając przykład z naszego życia.

Budowa i schemat

Udzielając porad nie powinniśmy tworzyć długiego tekstu, aby nasz przekaz był łatwy w odbiorze. Taki wpis powinien zawierać:

1. przywitanie się z czytelnikami,

2. opisanie problemu,

3. przedstawienie możliwego rozwiązania/rozwiązań i uargumentowanie ich,

4. pożegnainie się z odbiorcą.

Przydatne zwroty i słownictwo

Hi there! - Witam wszystkich!

Hello everybody! - Witajcie!

Today I'd like to talk about... - Dzisiaj

Zobacz również

  • Przykład notatki na blogu - udzielanie rad

    Przykład notatki na blogu - udzielanie rad Dear Amy, Thanks for checking out and asking me that question in your comment. First, let me briefly describe the problem you're facing. Amy is fifteen and she's not sure if she should go on a school trip to Prague. She loves traveling, but her best friend's parents can't afford to pay for this trip, ...

    Więcej

Losowe zadania

Komentarze (0)
Wynik działania 4 + 4 =
Ostatnio komentowane
smieszny
helena • 2020-07-09 09:40:55
Pomylono kąty
dsf • 2020-06-22 16:11:37
wow
Kasia • 2020-06-17 11:55:30
jezu ale trudne
iwo • 2020-06-16 18:19:06
dzieki
halinka • 2020-06-15 11:00:28