Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Jak stworzyć prezentację po angielsku - budowa, schemat, słownictwo

Ostatnio komentowane
Niesamowite hostingserwery.com
Linux • 2019-06-16 16:47:25
przydalo sie
jjoojo • 2019-06-13 14:46:18
Nie tyle rozwód co uznanie małżeństwa za nieważne dr Arletta Bolesta adwokat kości...
Arletta Bolesta • 2019-06-12 13:59:29
Abstrakcjonizm operuje abstrakcją! Zrezygnował, jak sam autor pisze, z wszelkiej figurat...
Anna • 2019-06-11 17:31:16
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Co to jest prezentacja - definicja

Prezentacja to rodzaj wypowiedzi, która ma na celu zaprezentowanie danej rzeczy. Może to być prezentacja produktu, uslugi, ciekawego miejsca czy na przykład przedstawienie wyników naszej pracy. Prezentacja może stać się jednocześnie wypowiedzią pisemną jak i ustną, gdyż zazwyczaj przygotowujemy dany opis po to, aby go potem zaprezentować.

Cechy i zasady tworzenia

Przy tworzeniu prezentacji należy pamiętać, że powinna być ona atrakcyjna dla naszego odbiorcy. W celu osiągniecia tej atrakcyjności trzeba zadbać o wartość merytoryczną prezentacji, jak i jej warstwę językową. Prezentacja powinna być także zwięzła i ułożona w sposób logiczny, aby jej treść mogła zostać łątwo przyswojona pzrez adresatów. Tworząc prezentację używamy języka formalnego lub pół-formalnego w zależności od tego, kto będzie jej odbiorcą. 

Budowa i schemat

Prezentacja może składać się z wielu części, a ich liczba zależy od charakteru prezentacji, informacji koniecznych do zawarcia. Jednakże mozna wyróznić kilka głównych części każdej prezentacji. Są nimi:

1. powitanie gości/ podziękowania im za przybycie,

2. przedstawienie się,

3. podanie tematu prezentacji lub jego zasugerowanie

Polecamy również:

Komentarze (0)
1 + 5 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');