Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Jak stworzyć prezentację po angielsku - budowa, schemat, słownictwo

Ostatnio komentowane
Tekst zapewne zredagowany przez historyka. Tak naprawdę nic na temat rewolucyjnych osiąg...
furiat • 2019-08-15 11:10:28
Szkoda że nie ma zdań a tak poza tym to fajna strona
Nie kumata862 • 2019-08-06 19:59:23
Świetne, że można nauczyć się pisać dobry felieton. Przydaje się ta wiedza także p...
Szymon Owedyk • 2019-08-01 04:28:01
Super wskazówki, jak pisać reportaż. Swoje rady o tym, jak reportaż i felieton piszę,...
Szymon Owedyk • 2019-07-31 20:10:19
Sorry, ale to nie jest o tańcu śmierci, tylko o "Rozmowie..." w ogóle.
Andr • 2019-07-30 10:51:02
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Co to jest prezentacja - definicja

Prezentacja to rodzaj wypowiedzi, która ma na celu zaprezentowanie danej rzeczy. Może to być prezentacja produktu, uslugi, ciekawego miejsca czy na przykład przedstawienie wyników naszej pracy. Prezentacja może stać się jednocześnie wypowiedzią pisemną jak i ustną, gdyż zazwyczaj przygotowujemy dany opis po to, aby go potem zaprezentować.

Cechy i zasady tworzenia

Przy tworzeniu prezentacji należy pamiętać, że powinna być ona atrakcyjna dla naszego odbiorcy. W celu osiągniecia tej atrakcyjności trzeba zadbać o wartość merytoryczną prezentacji, jak i jej warstwę językową. Prezentacja powinna być także zwięzła i ułożona w sposób logiczny, aby jej treść mogła zostać łątwo przyswojona pzrez adresatów. Tworząc prezentację używamy języka formalnego lub pół-formalnego w zależności od tego, kto będzie jej odbiorcą. 

Budowa i schemat

Prezentacja może składać się z wielu części, a ich liczba zależy od charakteru prezentacji, informacji koniecznych do zawarcia. Jednakże mozna wyróznić kilka głównych części każdej prezentacji. Są nimi:

1. powitanie gości/ podziękowania im za przybycie,

2. przedstawienie się,

3. podanie tematu prezentacji lub jego zasugerowanie

Polecamy również:

  • Przykładowa prezentacja po angielsku - prezentacja produktu

    Przykładowa prezentacja produktu po angielsku Good morning to everybody. My name is John Smith and I would like to thank all of you for coming here today. I am a Sales Department manager in Wixi Company, and I feel honored to present Bamboo Shampoo. My presentation has been divided into four main parts: product... Więcej »

Komentarze (0)
1 + 5 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');