Jak napisać sprawozdanie po angielsku - budowa, schemat, słownictwo

Co to jest sprawozdanie - definicja

Sprawozdanie to rodzaj wypowiedzi pisemnej, w której relacjonujemy jakieś wydarzenie, w którym uczestniczyliśmy.

Cechy i zastosowanie

Pisząc sprawozdanie najważniejsze jest to, aby przedstawić w nim wszystkie istotne elementy relacjonowanego wydarzenia. Powinniśmy pamiętać o tym, żeby nasza relacja była spójna i logiczna. W tym przypadku używamy języka formalnego lub półformalnego. 

Budowa i schemat

W rozpoczęciu sprawozdania należy zawrzeć informację o tym, jakie zdarzenie będziemy relacjonować. Możemy także krótko opisać jego charakter, cel, myśl przewodnią oraz dodać dlaczego i w jakim charakterze tam występowaliśmy oraz kto był jego organizatorem.
W dalszej części przystępujemy do zdania naszej relacji, a więc podajemy takie szczegóły, jak: datę, miejsce, godzinę rozpoczęcia danego wydarzenia.  Dobrze jest także krótko opisać samo miejsce, gdzie dany koncert, czy przedstawienie się wydarzyło. Później opisujemy poszczególne punkty programu, czyli.wszystko to, co miało miejsce.
W zakończeniu raz jeszcze w kilku słowach przedstawiamy temat wydarzenia oraz podsumowujemy, jaki był jego przebieg. W tej części możemy także wyrazić swoją opinię na temat tego,

Polecamy również:

  • Przykładowe sprawozdanie z wydarzenia po angielsku

    Przykładowe sprawozdanie po angielsku As a senior in high school I was given a pleasure to participate in the graduation  ceremony, which is to be described below.The graduation ceremony took place in June 2018, and it was organized by the school principal in cooperation with the graduates' parents. That... Więcej »

Komentarze (0)
Wynik działania 3 + 3 =
Ostatnio komentowane
Słabe dostałem 1
• 2022-05-19 09:29:27
Bardzo słaba lektura :/
• 2022-05-19 06:45:01
Ważne jest, że przelana pod Monte Cassino polska krew, którą piły czerwone maki nie b...
• 2022-05-18 19:05:56
@ Krzyż, o co Tobie się rozchodzi?
• 2022-05-16 23:41:06
Dzięki pomogło
• 2022-05-16 19:44:12