Teologia i filozofia hinduistyczna dotarły do Polski na początku XIX w. Pierwsze wspólnoty zaczęły powstawać jednak dopiero w latach 70. XX w. Obecnie do największych zarejestrowanych hinduistycznych związków wyznaniowych należą:
1) Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kryszny liczące około 1800 członków. Jest ono współczesną kontynuacją wisznuizmu, jednego z trzech głównych odłamów hinduizmu. W Polsce pojawiło się w 1976 r. Ma charakter monoteistyczny – głównym obiektem kultu jest Najwyższy Osobowy Bóg, Kryszna oraz inne inkarnacje Wisznu (Kryszna do tych inkarnacji należy). Wyznawcy zobowiązani się do przestrzegania czterech zasad: stosowania diety laktowegetariańskiej, wstrzemięźliwości seksualnej, abstynencji (rozumianej jako nie przyjmowanie substancji odurzających i używek) oraz rezygnacji z hazardu. Ich praktyka polega ma medytacji, bhaktijodze oraz intonacji imion Boga. Główna siedziba Towarzystwa mieści się w Mysiadle pod Warszawą. Jest ono częścią International Society for Krishna Consciousness. Na terenie Polski działają trzy świątynie: w Mysiadle, we Wrocławie i Czarnowie pod Jelenią Górą. Najwięcej krysznowców mieszka w województwie mazowieckim oraz dolnośląskim.
2) Instytut Wiedzy o Tożsamości „Misja Czaitanii’’ wywodzący się z krisznaickiej tradycji hinduizmu. Działa w Polsce od 1989 r. Liczy około 1500 członków. Celem Instytutu jest nauczanie i wprowadzanie w czyn filozofii oraz praktyki bhaktijogi (rozwijaniu miłosnego związku z Bogiem). Wyznawcy oddają się medytacji z mantrą. Zalecany jest wegetarianizm, nie stosowanie żadnych używek oraz przestrzeganie wstrzemięźliwości seksualnej. Instytut zajmuje się także działalnością w zakresie ochrony życia, środowiska oraz wspomaganiem bezdomnych i najbardziej potrzebujących. Na terenie Polski działa 10 ośrodków medytacyjnych, a najwięcej wyznawców zamieszkuje województwo mazowieckie oraz małopolskie.
Do hinduizmu nawiązuje także Bractwo Zakonne Himavanti, ale jest ono uważane powszechnie za sektę o charakterze destrukcyjnym i nie uzyskało zgody na rejestrację jako związek wyznaniowy przez MSWiA. Wszystkie wnioski zostały odrzucone.