Przykład wyrażania swojej opinii

If I were to choose between summer holidays at the seaside and vacations in the mountains, I would pick the first option.

Firstly, after the entire school year, I can't wait sunbathing on the beach. How can you recharge your batteries while hiking all day long in the mountains? I'm not into being that much  active throught holidays.

Secondly, you can go to the mountains regardless of a season, while you can fully enjoy yourself at the seaside only in summer. Have you ever seen somebody swimming in the middle of winter? Me neither. 

Finally, it costs less to have fun at the seaside. It's enough to book a cheap youth hostel or B&B, take with you summer clothes, and that's mostly it. However, spending your vacations in the mountains requires from you buying expensive ski equipment or hiking shoes, which you probably won't wear on a daily basis. 

All in all, it can be said that choosing vacations by the sea instead of a few days in the mountains can help you relax, enjoy summer and save money.

Glossary - słownictwo

to sunbathe - opalać się

to recharge your batteries - naładować baterie

to hike - wędrować po górach

to be into something - lubić coś

regardless of something - niezależnie od czegoś

Me neither. - Ja też nie.

B&B = bed and breakfast - tani nocleg ze śniadaniem

a youth hostel - hostel

to require something - wymaga czegoś, jest z czymś powiązane

on a daily basis - codziennie

Polecamy również:

 • Jak napisać przepis po angielsku - budowa, schemat, słownictwo

  Jak napisać przepis po angielsku Co to jest przepis - definicja Przepis to inaczej instrukcja, która podpowiada nam, w jaki sposób przygotować jakąś potrawę. Przepis przybiera formę krótkiej wypowiedzi pisemnej. Cechy i zasady tworzenia Ten rodzaj tekstu musi być krótki, zrozumiały i... Więcej »

 • Jak napisać opowiadanie po angielsku - budowa, schemat, słownictwo

  Co to jest opowiadanie w czasie przeszłym - definicja Opowiadanie to rodzaj wypowiedzi ustnej lub pisemnej, w której przytaczamy wydarzenia z przeszłości. Nie mogą to być jednak jakiekolwiek wydarzenia, niepowiązane ze sobą, a jedynie takie, króte tworzą jakąś logiczną całość.  Więcej »

 • Jak stworzyć opis osoby po angielsku - budowa, schemat, słownictwo

  Co to jest opis osoby - definicja Opis osoby to przedstawienie sylwetki danej osoby lub postaci. W takim opisie powinniśmy uwzględnić zarówno czyjś wyglad, jak i osobowość. Cechy i zasady tworzenia Opis osoby nie jest długą wypowiedzią ustna czy pisemną, ale nie powinien jednocześnie ograniczać się do... Więcej »

 • Jak napisać recenzję po angielsku - budowa, schemat, słownictwo

  Co to jest recenzja filmu, książki - definicja Recenzja to inaczej krótki opis obejrzaneg filmu, czy przeczytanej książki, połączony z opinią na temat danego utworu. Recenzja przyjmuje formę wypowiedzi pisemnej i może zostać zamieszczona na przykład na łamach czasopisma, portalu internetowego, bloga.... Więcej »

 • Jak napisać CV po angielsku - budowa, schemat, słownictwo

  Co to CV - definicja Cv, inaczej Curriculum Vitae to pismo, w którym zebrane są takie informacje o nas, które będą istotne przy rozpatrywaniu naszej kandydatury o pracę.  Cechy i zasady tworzenia CV jest bardzo zwięzłą formą wypowiedzi pisemnej. Najlepiej, kiedy nasze CV nie przekracza 1... Więcej »

Komentarze (0)
Wynik działania 5 + 5 =
Ostatnio komentowane
okokok
• 2024-02-22 15:33:45
OK
• 2024-02-21 20:23:35
dziękuję bardzo ratujecie mnie
• 2024-02-21 19:08:12
i
• 2024-02-20 09:57:14
Bardzo pomogło mi w zadaniu domowym
• 2024-02-18 10:48:52