Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Jak napisać ogłoszenie o pracę po angielsku - budowa, schemat, słownictwo

Ostatnio komentowane
Tekst zapewne zredagowany przez historyka. Tak naprawdę nic na temat rewolucyjnych osiąg...
furiat • 2019-08-15 11:10:28
Szkoda że nie ma zdań a tak poza tym to fajna strona
Nie kumata862 • 2019-08-06 19:59:23
Świetne, że można nauczyć się pisać dobry felieton. Przydaje się ta wiedza także p...
Szymon Owedyk • 2019-08-01 04:28:01
Super wskazówki, jak pisać reportaż. Swoje rady o tym, jak reportaż i felieton piszę,...
Szymon Owedyk • 2019-07-31 20:10:19
Sorry, ale to nie jest o tańcu śmierci, tylko o "Rozmowie..." w ogóle.
Andr • 2019-07-30 10:51:02
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Co to jest ogłoszenie o pracę - definicja

Ogłoszenie o pracę to forma wypowiedzi pisemnej, ktora ma na celu poinformować odbiorcę o możliwości podjęcia pracy na wskazanym stanowisku oraz zachęcić go do aplikowania.

Cechy i zasady tworzenia

Ogłoszenie o pracę jest krótkim tekstem, najczęściej formalnym. Co za tym idzie, nie spotkamy tutaj raczej długich, rozbudowanych zdań, ponieważ ogłoszenie o pracę powinno byc zwięzłym i precyzyjnym tekstem. Jednakże zdarzają się ogłoszenia niekonwencjonalne, a nawet humorystyczne. Tworzy się je to po to, by przyciągnąć uwagę potencjalnych pracowników.

Budowa i schemat 

1. Zwyczajowo w pierwszej części ogłoszenia o pracę pojawia się informacja o przedsiębiorstwie, które poszukuje pracownika. Zawarta jest tutaj najczęściej nazwa firmy, rok jej powstania, siedziba, profil działalności.
2. W kolejnej części możemy zapoznać się z  charakterystyką reklamowanego stanowiska pracy, czyli zdefiniowaniem jego nazwy i  przedstawieniem przyszłych obowiązkow, godzin i miejsca wykonywanej pracy.
3. Następnie zawarte są wymagania stawiane przed kandydatem, takie jak : rodzaj wykształcenia, umiejętności konieczne do wykonywania pracy, pożądane cechy osobowości

Polecamy również:

  • Przykładowe ogłoszenie o pracę

    Job offer - Secretary/Team Assistant in CHAMPIONS INTERNATIONAL COMPANY  Company profile CHAMPIONS INTERNATIONAL COMPANY was etablished in 1992 by John Smith in New York, and since then it has grown into a large, widely-recognized firm. We specialize in designing and producing toys in our factory plants... Więcej »

Komentarze (0)
5 + 1 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');