Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Jak napisać ogłoszenie o pracę po angielsku

Ostatnio komentowane
Niesamowite hostingserwery.com
Linux • 2019-06-16 16:47:25
przydalo sie
jjoojo • 2019-06-13 14:46:18
Nie tyle rozwód co uznanie małżeństwa za nieważne dr Arletta Bolesta adwokat kości...
Arletta Bolesta • 2019-06-12 13:59:29
Abstrakcjonizm operuje abstrakcją! Zrezygnował, jak sam autor pisze, z wszelkiej figurat...
Anna • 2019-06-11 17:31:16
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Co to jest ogłoszenie o pracę - definicja

Ogłoszenie o pracę to forma wypowiedzi pisemnej, ktora ma na celu poinformować odbiorcę o możliwości podjęcia pracy na wskazanym stanowisku oraz zachęcić go do aplikowania.

Cechy i zasady tworzenia

Ogłoszenie o pracę jest krótkim tekstem, najczęściej formalnym. Co za tym idzie, nie spotkamy tutaj raczej długich, rozbudowanych zdań, ponieważ ogłoszenie o pracę powinno byc zwięzłym i precyzyjnym tekstem. Jednakże zdarzają się ogłoszenia niekonwencjonalne, a nawet humorystyczne. Tworzy się je to po to, by przyciągnąć uwagę potencjalnych pracowników.

Budowa i schemat 

1. Zwyczajowo w pierwszej części ogłoszenia o pracę pojawia się informacja o przedsiębiorstwie, które poszukuje pracownika. Zawarta jest tutaj najczęściej nazwa firmy, rok jej powstania, siedziba, profil działalności.
2. W kolejnej części możemy zapoznać się z  charakterystyką reklamowanego stanowiska pracy, czyli zdefiniowaniem jego nazwy i  przedstawieniem przyszłych obowiązkow, godzin i miejsca wykonywanej pracy.
3. Następnie zawarte są wymagania stawiane przed kandydatem, takie jak : rodzaj wykształcenia, umiejętności konieczne do wykonywania pracy, pożądane cechy osobowości

Polecamy również:

Komentarze (0)
1 + 4 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');