Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Jak napisać ogłoszenie o pracę po angielsku - budowa, schemat, słownictwo

Co to jest ogłoszenie o pracę - definicja

Ogłoszenie o pracę to forma wypowiedzi pisemnej, ktora ma na celu poinformować odbiorcę o możliwości podjęcia pracy na wskazanym stanowisku oraz zachęcić go do aplikowania.

Cechy i zasady tworzenia

Ogłoszenie o pracę jest krótkim tekstem, najczęściej formalnym. Co za tym idzie, nie spotkamy tutaj raczej długich, rozbudowanych zdań, ponieważ ogłoszenie o pracę powinno byc zwięzłym i precyzyjnym tekstem. Jednakże zdarzają się ogłoszenia niekonwencjonalne, a nawet humorystyczne. Tworzy się je to po to, by przyciągnąć uwagę potencjalnych pracowników.

Budowa i schemat 

1. Zwyczajowo w pierwszej części ogłoszenia o pracę pojawia się informacja o przedsiębiorstwie, które poszukuje pracownika. Zawarta jest tutaj najczęściej nazwa firmy, rok jej powstania, siedziba, profil działalności.
2. W kolejnej części możemy zapoznać się z  charakterystyką reklamowanego stanowiska pracy, czyli zdefiniowaniem jego nazwy i  przedstawieniem przyszłych obowiązkow, godzin i miejsca wykonywanej pracy.
3. Następnie zawarte są wymagania stawiane przed kandydatem, takie jak : rodzaj wykształcenia, umiejętności konieczne do wykonywania pracy, pożądane cechy osobowości

Zobacz również

  • Przykładowe ogłoszenie o pracę

    Job offer - Secretary/Team Assistant in CHAMPIONS INTERNATIONAL COMPANY  Company profile CHAMPIONS INTERNATIONAL COMPANY was etablished in 1992 by John Smith in New York, and since then it has grown into a large, widely-recognized firm. We specialize in designing and producing toys in our factory plants located all over the world. Job descr...

    Więcej

Losowe zadania

Komentarze (0)
Wynik działania 1 + 3 =
Ostatnio komentowane
Pomylono kąty
dsf • 2020-06-22 16:11:37
wow
Kasia • 2020-06-17 11:55:30
jezu ale trudne
iwo • 2020-06-16 18:19:06
dzieki
halinka • 2020-06-15 11:00:28
Rzym podbity przez barbarzyńców powoli całkowicie zamierał. Styl romański jest uprosz...
Badacz wlotów i upadków cywilizacji • 2020-06-11 21:16:11