Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Andrzej Wajda, Popiół i diament – streszczenie, porównanie z książką - strona 2

Ostatnio komentowane
Pawle, dziękujemy za zwrócenie uwagi - tekst został już poprawiony.
ADMIN • 2020-02-21 08:23:54
Dziękujemy za zwrócenie uwagi, wpis został poprawiony.
ADMIN • 2020-02-21 08:31:24
Fajne ale lepiej jak by było w podpunktach ! Fajna Stronka KC !
Filut • 2020-02-20 19:33:52
Przydatne Dzięki temu zrobiłem zadanie z chemii oczywiście
KNDisso • 2020-02-19 18:50:16
fajne bardzo pomaga w zad. :)
LusiaYt • 2020-02-19 18:13:07
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Podczas przyjęcia upojony alkoholem Drewnowski który przystał na współpracę z władzą komunistyczną, rozmawia z dziennikarzem Pieniążkiem o korzyściach, wynikających z nową rzeczywistością.

Nadchodzącą noc Maciek spędza z Krystyną, po czym wybierają się na spacer. Podczas deszczu kryją się w kościele, gdzie dziewczyna czyta Norwida. Zwiedzają budynek i Krystyna uszkadza sobie but – gdy Maciek próbuje go naprawić, strażnik oskarża ich o bezczeszczenie świątyni.

Maciek i Andrzej snują refleksje na temat sensu podejmowania dalszej walki niepodległościowej. W tym czasie na bankiecie pijany Drewnowski kompromituje się przed zgromadzonymi, co prawdopodobnie rujnuje jego karierę.

Sekretarz Szczuka dowiaduje się, że jego zaginiony syn Marek przebywa w placówce UB, więc szybko opuszcza hotel. Sytuację te wykorzystuje Maciej, ruszając za przeciwnikiem. Prosi Szczukę o ogień do papierosa, a następnie strzela w jego serce. W tym samym momencie w niebo strzelają race, obwieszczające niepodległość, a z bankietowej sali rozbrzmiewa Polonez Fryderyka Chopina. Andrzej dowiaduje się o zdradzie Drewnowskiego i wdaje się z nim w bójkę. Maciek w obawie przed zdrajcą zaczyna uciekać i nie zatrzymuje

Polecamy również:

Komentarze (0)
3 + 1 =