Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Akira Kurosawa, Tron we krwi – streszczenie, opracowanie

Streszczenie

Akcja filmu rozgrywa się na terenie Japonii, w okresie przypadającym na przełom XV i XVI wieku. W historii kraju czas ten nazywany jest Sengokiem. Bohaterami fabuły są samuraje – rozpoczyna się ona gdy po zwycięskiej bitwie do miasta powraca dwóch generałów księcia Tsuzukiego – Washizu oraz Miki. W lesie spotykają na swojej drodze czarownicę, która postanawia przepowiedzieć im ich przyszłość. Washizu dowiaduje się, że zostanie mianowany komendantem Fortu Północnego i władcą zamku, zaś syn Mikiego ma zostać jego sukcesorem. Przepowiednia rzeczywiście zaczyna się sprawdzać, więc samuraj postanawia wtajemniczyć w nią swoją żonę. Kobieta przekonuje męża, że ich władca – Tsuzuki będzie chciał zapobiec przejęciu władzy przez Washizu i na pewno już planuje jego zabójstwo. By uniknąć scenariusza roztaczanego przez małżonkę, samuraj zabija więc księcia i tym sposobem zajmuje jego miejsce. Asaji (żona Washizu) jest w ciąży i namawia męża na kolejną zbrodnię, tym razem na jego druhu Mikim i jego synu. Pragnęła bowiem by to jej dziecko przejęło władzę w państwie. Rzeczywiście władca wydaje rozkaz wymordowania rodziny Mikiego, jednak małemu chłopcu szczęśliwie udaje się zbiec. Washizu

Zobacz również

 • Andriej Tarkowski – biografia, twórczość

  Rosyjski reżyser filmowy urodził się 4 kwietnia 1932 roku w pobliżu miejscowości Kadyja, w obwodzie kostromskim. Jego ojciec był uznanym poetą i tłumaczem. Przez większość życia cała rodzina mieszkała w Moskwie, skąd wyjeżdżała jedynie na wakacje do mniejszej miejscowości.

  Więcej
 • Orson Welles – biografia, książki

  Urodził się 6 maja 1915 roku w Kenosha a Ameryce. W latach 1925-1926 Orson Welles uczył się w Todd School for Boys, gdzie założył zespół teatralny.

  Więcej
 • Federico Fellini – biografia, twórczość

  Federico Fellini urodził się 20 stycznia 1920 roku w Rimini nad Adriatykiem. Włoski reżyser i scenarzysta. Zasłynął twórczością w barokowym, onirycznym, a momentami nawet cyrkowym stylu

  Więcej
 • Charles Chaplin – biografia, twórczość

  Chaplin urodził się w Londynie 16 kwietnia 1889 roku. Rodzica artysty byli z wykształcenia aktorami. Niedługo po nadrodzinach syna rozstali się i od tamtej pory Charles mieszkał już tylko z matką, żyjąc w bardzo trudnych warunkach.

  Więcej
 • Ingmar Bergman – biografia, twórczość

  Ernst Ingmar Bergman urodził się w Uppsali 14 lipca 1918 roku. Jest uznawany za jednego z najbardziej wpływowych reżyserów w historii światowego kina. Początkowo Bergman studiował literaturę i historię sztuki w Sztokholmie.

  Więcej

Losowe zadania

Komentarze (0)
Wynik działania 3 + 1 =
Ostatnio komentowane
l
k • 2020-05-25 14:57:47
proste ze tak
śrub • 2020-05-25 14:08:01
Kfjdjdjdjdjckshsjs czy zrobiony z WF co to W co to znaczy wiem że to nie jest to że to n...
Jxjdjdhd • 2020-05-25 14:00:05
ok
jesi • 2020-05-25 09:40:18
trudne to działanie żeby dać odpowiedź chyba z 30 min to robiłem
siemaneczko • 2020-05-24 21:06:02