Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Bolesław Prus Faraon - streszczenie

Ostatnio komentowane
wolę określenie niewierzący w boga i objawienia, lub racjonalnie myślący. jest taka p...
bergo • 2019-06-22 15:18:51
Nie no ja sie zgadzam z państwem :s
Jakiś żul • 2019-06-22 06:43:06
Bzdury i jeszcze raz bzduryyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
gamoń • 2019-06-21 15:18:56
Niesamowite hostingserwery.com
Linux • 2019-06-16 16:47:25
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

TOM I

Wstęp

Wstęp książki jest czysto historyczny. Nie zawiera on fabuły, opisuje natomiast rytm życia Egipcjan dostosowany do wylewów rzeki Nil oraz podaje ogólny zarys ustroju politycznego królestwa faraonów. Przedstawia także jego historię i dzieje.

Rozdział pierwszy

Ramzes XIII zostaje wybrany następcą tronu po swoim ojcu Ramzesie XII, którego małżonką była Nikotris. Młodzieniec jest zapalonym wojakiem, który chce dowodzić armią. Jednak aby uzyskać dowodzenie nad korpusem Menfi, musi odnieść sukces podczas manewrów wojsk swojego ojca pod Pi-Bailos. Książę wcześniej gromadzi swoje oddziały. Do obozu wyrusza sztab z ministrem wojny, Herhorem. Naprzeciw wyjeżdża Ramzes. Przemarsz stopują dwa święte skarabeusze. Nie mogą one być rozdeptane, więc Herhor zarządza przejazd przez wąwóz. Ramzesowi nie podoba się decyzja kapłana i opuszcza pochód.

Rozdział drugi

Cały sztab księcia przeprawia się przez wąwóz. Jednak aby do tego doszło, słudzy wpierw muszą zakopać kanał, który niewolnik miejscowego pana kopał przez ponad kilkanaście lat. Mimo jego błagań i lamentów kanał został zakopany.

Rozdział trzeci

Ramzes jest oburzony, zaczyna rozumieć, jak wielką rolę w państwie odgrywają kapłani.

Polecamy również:

Komentarze (0)
2 + 2 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');