Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Charakterystyka Ramzesa

Ramzes objął tron Egiptu w wieku 22 lat. Według opisu narratora był, bardzo urodziwym mężczyzną, o delikatnych rysach twarzy. Jego zahartowany organizm nie poddawał się zmęczeniu, dlatego znakomicie nadawał się na wodza armii.

Ramzes był porywczy, ulegał impulsom. Często owocowało to nierozsądnymi decyzjami bądź podjęciem działań, których później żałował. Nie zdążył dojrzeć do roli faraona – nieodpowiedzialne zachowania, jak obietnica zapłaty żołnierzom mimo braku pieniędzy, nie służyły budowaniu dobrego imienia władcy. Mimo tego, że faraon miał dobre intencje i chęci, brak doświadczenia przeszkadzał mu w sprawowaniu władzy.

Ramzes był bardzo pewny siebie. Nienawidził kapłanów, do których zraził się już w młodości w czasie pobierania od nich nauk, więc chciał ich zniszczyć. Nie potrafił realnie ocenić sytuacji, zatracił się we własnej nienawiści, która go w końcu zgubiła. Mający o sobie wysokie mniemanie, musiał się ukorzyć, pożyczając pieniądze. Nieumiejętnie prowadzona polityka i wypowiedzenie wojny kapłanom doprowadziły dwór do bankructwa. Młody władca zginął w wojnie, jaką sam sprowokował. Stał się ofiarą własnego niedoświadczenia, porywczości i emocjonalności. Kapłani wykorzystali to i wplątali Ramzesa w liczne intrygi. Dzięki wyrachowaniu i sprytowi mieli przewagę nad naiwnym faraonem.

Ramzes posiadał cechy osobowości, które predysponowały go do bycia władcą wielkiego państwa – był on szlachetny, odważny i inteligentny. Jednak zabrakło mu życiowej mądrości, doświadczenia, umiejętności i rozsądku, co przesądziło o jego tragicznym losie.

Zobacz również

 • Charakterystyka Herhora

  To główny przeciwnik Ramzesa. Herhor pełnił funkcję arcykapłana świątyni Amona i ministra wojny, co czyniło go drugim po faraonie urzędnikiem egipskim.

  Więcej

Losowe zadania

 • Opis osoby

  Opisz wybraną osobę ze swojej rodziny.

  0 Odpowiedz Więcej
 • Obliczanie potęg

  Oblicz: a) 24 b) 53 c) (-4)2 d) (-1)3 e) -34 f)  g) 1/42 h) (5/3)2

  0 Odpowiedz Więcej
 • List oficjalny

  Napisz list oficjalny do dyrektora swojej szkoły z prośbą o możliwość zorganizowania akcji sprzątania przez uczniów terenów zielonych otaczających szkołę.

  0 Odpowiedz Więcej
 • Odpowiedz jak zmieni się pH roztworu buforowego

  Roztwór składający się z kwasu octowego oraz octanu sodu jest przykładem roztworu buforowego. Zapisz równania reakcji zachodzących w takim układzie, a następnie wskaż pary kwasów i zasad zgodnie z teorią Brönsteda.  Odpowiedz jak zmieni się szybkość procesu dysocjacji, jeśli do układu wprowadzimy niewiel...

  0 Odpowiedz Więcej
 • Hierarchiczna organizacja budowy organizmów roślinnych

  Ułóż wymienione poniżej poziomu budowy organizmów roślinnych wielokomórkowych w kolejności hierarchicznej oraz podaj ich przykłady:organizm, tkanka, organ, komórka, system1......................, przykład:.......................................2......................, przykład:.......................................

  0 Odpowiedz Więcej
Komentarze (0)
Wynik działania 2 + 5 =
Ostatnio komentowane
xd
xd • 2020-03-29 18:21:29
Dzięki, przydało się
Dawid • 2020-03-29 17:09:29
Jest ok:)
Nikusia • 2020-03-29 14:31:16
U SUCCCCCAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAAHAHHAHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA...
Hot girl123 • 2020-03-29 11:57:05
łatwe
Ignacy • 2020-03-29 10:32:47