Opis dnia po angielsku

My school day

I always get up at seven o'clock. First I get dressed and then I have breakfast with my parents and my sister. After that I brush my teeth, comb my hair and pack my schoolbag.

My lessons start at eight, so I leave home at a quarter to eight. I hate being late. Fortunately I don't have to commute to school, I always walk. It takes me only five minutes to get there. I spend in school almost 6 hours. It is not so bad. We have brakes during which we can play and eat lunch. The school usually finishes at half past one. I have dinner about half past three o'clock. My mother and sister are already back home so we can eat together. After that I help her with the washing up, rest a bit and do my homework.

In my free time I usually hang out with my friends. When the weather is good, we play basketball and when it's not we go to the swimming pool. In fact, I don't have much freetime during the school week. That's why I often stay at home after school watching movies with my sister or playing computer games. On Fridays I have drama classes which I really love.

In the evening I like to chill out. At eight o'clock starts my favourite TV series. I usually watch it with my parents. Then I have a shower and chat with my friends on Facebook. That's the most pleasant time of the day. I normally go to bed before eleven. I need at least 8 hours of sleep to regenerate myself and get ready for the next day.

Opis dnia szkolnego po angielsku - tłumaczenie

Zawsze wstaję o 7.00. Najpierw się ubieram, a następnie jem śniadanie z rodzicami i siostrą. Potem myję zęby, czeszę się i pakuje torbę do szkoły.

Moje lekcje zaczynają się o 8.00, więc wychodzę z domu o 7.45. Nienawidzę się spóźniać. Na szczęście nie muszę dojeżdżać do szkoły, zawsze idę pieszo. Dotarcie do szkoły zabiera mi tylko pięć minut. W szkole spędzam sześć godzin. Nie jest tak źle. Mamy przerwy, podczas których możemy się pobawić i zjeść drugie śniadanie. Szkoła kończy się o 13.30. Obiad mam ok. 15.30. Moja mama i siostra są już w domu, więc możemy zjeść razem. Następnie pomagam umyć naczynia, odpoczywam chwilę i odrabiam zadanie domowe.

W czasie wolnym zwykle wychodzę z przyjaciółmi. Kiedy pogoda sprzyja, gramy w koszykówkę, kiedy nie – idziemy na basen. Tak naprawdę nie mam zbyt dużo czasu wolnego w tygodniu szkolnym. Dlatego często popołudniu zostaję w domu i oglądam filmy z siostrą lub gram na komputerze. W piątki mam zajęcia teatralne, które uwielbiam.

Wieczorami lubię się zrelaksować. O 8.00 zaczyna się mój ulubiony serial. Zwykle oglądam go z rodzicami. Potem biorę prysznic i rozmawiam z przyjaciółmi na Facebooku. To najprzyjemniejsza część dnia. Zwykle chodzę spać przed 11.00. Potrzebuję co najmniej ośmiu godzin snu, żeby się zregenerować i przygotować do kolejnego dnia.

DICTIONARY – SŁOWNICZEK
to get up – wstawać
to get dressed – ubierać się
to have breakfast – jeść śniadanie
to brush teeth – myć zęby
to comb hair – czesać się
to pack a bag – pakować torbę
to commute – dojeżdżać
dinner – obiad
to do homework – odrabiać zadanie
freetime – czas wolny
to hang out (with) – wychodzić gdzieś (z)
drama classes – zajęcia teatralne
to chill out – relaksować się
TV series – serial telewizyjny
to go to bed – iść spać
to regenerate oneself – zregenerować się
to get ready – przygotować się

always – zawsze

usually – zwykle
often – często
rarely - rzadko

after that potem
before that - wcześniej

first  najpierw

Polecamy również:

Komentarze (0)
Wynik działania 1 + 3 =
Ostatnio komentowane
Prosze
• 2023-11-30 20:33:57
Wynik działania 4 + 4 = 8
• 2023-11-28 19:45:38
bardzo zły
• 2023-11-28 18:48:02
jest oki
• 2023-11-28 17:25:48
Bardzo pomocny
• 2023-11-26 12:35:19