Dni tygodnia po angielsku

Days of the week

There are seven days of the week: Monday, Tuesday, Wednesday, Thursday, Friday, Staurday, Sunday. Weekdays are the days between and including Monday and Friday. These days are also called working days, as students go to school then and adults work. Saturday and Sunday are the weekend.

On weekdays I am constantly busy and I don't have much time for pleasures. I go to school and spend there about 6 hours. When I come back home I have dinner and then I have to do my homework. Moreover, I am engaged in many afternoon activieties. Three times a week I attend an intensive French course as I want to go to France next summer. I also play handball in the school club and I have trainings twice a week.

I love weekends because this is the time to relax and have fun. However, on Saturday I always help my mother at home. I go shopping, throw away rubbish and clean my room. In the evening I usually meet friends. We have a party, watch TV, go to the cinema or do sports. This is my favourite part of the week.

On Sunday I usually go to church and visit my grandparents. We have dinner together, go for a walk and chat. In the evening I go to the swimming pool or just stay at home and do nothing. If I didn't have to go to school the following day it would be the perfect end of the week.

Dni tygodnia po angielsku - tłumaczenie

Tydzień ma siedem dni: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota, niedziela. Dni tygodnia to dni od poniedziałku do piątku (włącznie). Te dni nazywane są także dniami roboczymi, gdyż uczniowie chodzą wtedy do szkoły, a dorośli pracują.

W dni powszednie jestem ciągle zajęta i nie mam dużo czasu na przyjemności. Chodzę do szkoły i spędzam tam ok. 6 godzin. Po powrocie do domu jem obiad i odrabiam zadanie domowe. Jestem ponadto zaangażowana w liczne aktywności popołudniowe. Trzy razy w tygodniu uczestniczę w intensywnym kursie francuskiego, gdyż następnego lata chcę udać się do Francji. Poza tym gram w piłkę ręczną w szkolnym klubie i mam treningi dwa razy w tygodniu.

Kocham weekendy, ponieważ jest to czas relaksu i zabawy. Jednak w soboty zawsze pomagam mamie w domu. Idę na zakupy, wyrzucam śmieci, sprzątam swój pokój. Popołudniami zwykle spotykam się z przyjaciółmi. Robimy imprezę, oglądamy telewizję, idziemy do kina lub uprawiamy sporty. To jest moja ulubiona część tygodnia.

W niedzielę zwykle idę do kościoła i odwiedzam dziadków. Jemy razem obiad, spacerujemy i rozmawiamy. Wieczorem chodzę na basen albo zostaję w domu i nic nie robię. Gdybym nie musiała iść do szkoły następnego dnia, byłoby to idealne zwieńczenie tygodnia.

DICTIONARY - SŁOWNICZEK
Monday – poniedziałek
Tuesday – wtorek
Wednesday – środa
Thursday – czwartek
Friday – piątek
Saturday – sobota
Sunday – niedziela

weekdays – dzień powszedni
working days – dni pracujące
busy – zajęty
pleasures – przyjemności
engaged in – zaangażowany w
to attend – uczestniczyć
to help – pomagać
to go shopping – iść na zakupy
to throw away rubbish – wyrzucać śmieci
to clean – sprzątać
favourite – ulubiony
to go to church – iść do kościoła
to stay at home – zostawać w domu
to do nothing – nic nie robić

Polecamy również:

Komentarze (0)
Wynik działania 3 + 3 =
Ostatnio komentowane
Błąd w roku urodzenia. Jesienin urodził się w 1895 roku.
• 2024-04-14 15:08:13
lub9ie życię m0i dr0dz3
• 2024-04-14 11:30:33
Co za wstyd pomyśleć, że ja nie istnieje.
• 2024-04-12 15:30:23
supier
• 2024-04-11 18:27:13
bardzo pomocne
• 2024-04-09 17:22:24