Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Ludzie, którzy szli - opracowanie (czas i miejsce akcji, interpretacja)

Ostatnio komentowane
Komentarz nie został zapisany. Nie podano treści komentarza lub nazwy komentującego.Kom...
Komentarz nie został zapisany. Nie podano treści komentarza lub nazwy komentującego.Komentarz nie został zapisany. Nie podano tr • 2019-12-04 17:25:17
JD
Adam Psikutas • 2019-12-04 12:04:11
w tekście są poważne błędy merytoryczne
Damian • 2019-12-04 10:25:25
XD ale oszukane
XNXX.COM • 2019-12-03 16:44:01
Z tego co mi wiadomo, Kronos był tytanem.
7810 • 2019-12-03 16:41:53
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

„Ludzie, którzy szli” - czas i miejsce akcji

Akcja opowiadania pt.: „Ludzie, którzy szli” toczy się w ciągu ostatniego lata w obozie Auschwitz-Birkenau. Coraz trudniejsza sytuacja III Rzeszy na froncie powodowała zwiększenie transportów więźniów, które ustały jesienią, kiedy front wschodni zbliżał się do Niemiec.

Miejscem akcji jest obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. W Birkenau trwa otwieranie niedawno zbudowanych części (Perski Rynek, Meksyk). Tadek pracuje wraz ze swoim komandem na dachach, uszczelniając je papą na czas jesieni i zimy.

Na rampie znajdującej się nieopodal boiska piłkarskiego i doskonale widocznej z wysokości pojawiają się kolejne transporty więźniów. Po opuszczeniu pociągów kierują się oni wąską dróżką, zmierzając albo do komór gazowych, albo do łaźni.

„Ludzie, którzy szli” - interpretacja

W obozie toczy się normalne życie. Ludzie konfrontują się ze swoimi problemami, szukają sobie zajęć. Od połowy maja na rampę licznie wtaczają się pociągi, transportujące nowych więźniów. Zza ogrodzenia lagru doskonale widać wzmożóny ruch.

Tadek nie współczuje tym, których brutalnie wypędzano z pociągów. Pracując na dachach w Perskim Rynku, wyraźnie daje do zrozumienia,

Polecamy również:

  • Ludzie, którzy szli - plan wydarzeń

    1. Budowa boiska do piłki nożnej, sadzenie kwiatów i warzyw 2. Przybywanie pociągów na rampę i nieustanny ruch ludzi zmierzających albo do gazu, albo do obozu 3. Otworzenie bloku C – Perskiego Rynku. Więcej »

  • Ludzie, którzy szli - bohaterowie

    Narrator - Tadek - główny bohater opowiadania, a zarazem jego narrator. Wiedzie w obozie uporządkowane życie. Należy do więźniów o wysokiej pozycji w hierarchii obozowej, więc radzi sobie całkiem dobrze. W czasie meczu piłki nożnej (brał udział w przygotowywaniu boiska) dostrzega wysiadających z... Więcej »

Komentarze (0)
3 + 2 =