Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Ludzie, którzy szli - bohaterowie

Narrator - Tadek

Główny bohater opowiadania, a zarazem jego narrator. Wiedzie w obozie uporządkowane życie. Należy do więźniów o wysokiej pozycjiw hierarchii obozowej, więc radzi sobie całkiem dobrze. W czasie meczu piłki nożnej (brał udział w przygotowywaniu boiska) dostrzega wysiadających z pociągów ludzi. Doskonale znał ich dalszy los, ale nie przejmował się ich sytuacją, gdyż, jak sam mówi blokowej, zależy mu tylko na tym, by przeżyć obóz.

Ludzie szli przez całe lato. Wciąż zastanawiało to bohatera i innych osadzonych, ale głównie pod kątem ilościowym. Poza tym starali się nie mieszać w niedotyczące ich sprawy.

Najwięcej światła na postawę Tadka rzuca rozmowa z rudą blokową. W konwersacji z nią obnaża on swoją bezsilność w czasie spotkań z kobietami, które wciąż wypytywały o bliskich i swoją przyszłość. Przez pewien czas narrator oraz inni pracownicy dawali im różne przydatne drobiazgi, jednak odpowiedzi na zadawane pytania starali się nigdy nie udzielać. Nie chcieli narażać się Niemcom. Wymiana zdań z blokową uwidocznia rozsądną postawę narratora. Wyraża on także przekonanie iż dla cierpiących jedyna możliwość sprawiedliwości istnieje w tym, że oprawcy znajdą się kiedyś na ich

Zobacz również

  • Ludzie, którzy szli - plan wydarzeń

    1. Budowa boiska do piłki nożnej, sadzenie kwiatów i warzyw 2. Przybywanie pociągów na rampę i nieustanny ruch ludzi zmierzających albo do gazu, albo do obozu 3. Otworzenie bloku C – Perskiego Rynku.

    Więcej
  • Ludzie, którzy szli - opracowanie (czas i miejsce akcji, interpretacja)

    Akcja opowiadania pt.: „Ludzie, którzy szli” toczy się w ciągu ostatniego lata istnienia obozu Auschwitz-Birkenau. Coraz trudniejsza sytuacja III Rzeszy na froncie powodowała zwiększenie transportów więźniów, które ustały jesienią, kiedy front wschodni zbliżał się do Niemiec.

    Więcej

Losowe zadania

Komentarze (0)
Wynik działania 5 + 2 =
Ostatnio komentowane
Synod w Jamni zaczyna być podważany jako niezaistniały.
Marcin • 2020-08-01 22:23:11
Pomylono kąty
dsf • 2020-06-22 16:11:37
wow
Kasia • 2020-06-17 11:55:30
jezu ale trudne
iwo • 2020-06-16 18:19:06
dzieki
halinka • 2020-06-15 11:00:28