Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Ludzie, którzy szli - bohaterowie

Ostatnio komentowane
jak mnie dopadną to mnie zabiją przyjadą na swoich rowerkach kradzionych z złomu i aut...
janusz korwin darwin • 2020-01-22 13:12:07
Piszczałka "zamknięta" to piszczałka zamknięta obustronnie (jej długość fali to 2L...
Doktor • 2020-01-22 13:02:15
Artykuł należy uzupełnić o wykres funkcji P(t)=u(t)*i(t), ponieważ wartości skuteczn...
elfw • 2020-01-22 11:15:25
essa
knopers • 2020-01-20 18:18:59
no właśnie
co cie to 2 • 2020-01-20 15:57:36
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Narrator - Tadek

Główny bohater opowiadania, a zarazem jego narrator. Wiedzie w obozie uporządkowane życie. Należy do więźniów o wysokiej pozycjiw hierarchii obozowej, więc radzi sobie całkiem dobrze. W czasie meczu piłki nożnej (brał udział w przygotowywaniu boiska) dostrzega wysiadających z pociągów ludzi. Doskonale znał ich dalszy los, ale nie przejmował się ich sytuacją, gdyż, jak sam mówi blokowej, zależy mu tylko na tym, by przeżyć obóz.

Ludzie szli przez całe lato. Wciąż zastanawiało to bohatera i innych osadzonych, ale głównie pod kątem ilościowym. Poza tym starali się nie mieszać w niedotyczące ich sprawy.

Najwięcej światła na postawę Tadka rzuca rozmowa z rudą blokową. W konwersacji z nią obnaża on swoją bezsilność w czasie spotkań z kobietami, które wciąż wypytywały o bliskich i swoją przyszłość. Przez pewien czas narrator oraz inni pracownicy dawali im różne przydatne drobiazgi, jednak odpowiedzi na zadawane pytania starali się nigdy nie udzielać. Nie chcieli narażać się Niemcom. Wymiana zdań z blokową uwidocznia rozsądną postawę narratora. Wyraża on także przekonanie iż dla cierpiących jedyna możliwość sprawiedliwości istnieje w tym, że oprawcy znajdą się kiedyś na ich

Polecamy również:

Komentarze (0)
1 + 4 =