Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Ludzie, którzy szli - bohaterowie

Ostatnio komentowane
Tekst zapewne zredagowany przez historyka. Tak naprawdę nic na temat rewolucyjnych osiąg...
furiat • 2019-08-15 11:10:28
Szkoda że nie ma zdań a tak poza tym to fajna strona
Nie kumata862 • 2019-08-06 19:59:23
Sorry, ale to nie jest o tańcu śmierci, tylko o "Rozmowie..." w ogóle.
Andr • 2019-07-30 10:51:02
Mądre to
Zbyszek • 2019-07-27 08:44:21
Sekta według przeciwników stosowania tego terminu jest elementem pseudonauki, nie uznawa...
uczen Jezusa • 2019-07-30 10:16:33
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Narrator - Tadek

Główny bohater opowiadania, a zarazem jego narrator. Wiedzie w obozie uporządkowane życie. Należy do więźniów o wysokiej pozycjiw hierarchii obozowej, więc radzi sobie całkiem dobrze. W czasie meczu piłki nożnej (brał udział w przygotowywaniu boiska) dostrzega wysiadających z pociągów ludzi. Doskonale znał ich dalszy los, ale nie przejmował się ich sytuacją, gdyż, jak sam mówi blokowej, zależy mu tylko na tym, by przeżyć obóz.

Ludzie szli przez całe lato. Wciąż zastanawiało to bohatera i innych osadzonych, ale głównie pod kątem ilościowym. Poza tym starali się nie mieszać w niedotyczące ich sprawy.

Najwięcej światła na postawę Tadka rzuca rozmowa z rudą blokową. W konwersacji z nią obnaża on swoją bezsilność w czasie spotkań z kobietami, które wciąż wypytywały o bliskich i swoją przyszłość. Przez pewien czas narrator oraz inni pracownicy dawali im różne przydatne drobiazgi, jednak odpowiedzi na zadawane pytania starali się nigdy nie udzielać. Nie chcieli narażać się Niemcom. Wymiana zdań z blokową uwidocznia rozsądną postawę narratora. Wyraża on także przekonanie iż dla cierpiących jedyna możliwość sprawiedliwości istnieje w tym, że oprawcy znajdą się kiedyś na ich

Polecamy również:

Komentarze (0)
1 + 1 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');