Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś - miłość i przyjaźń w Małym Księciu

Ostatnio komentowane
Mit o Narcyzie można interpretować na wielu różnych poziomach. W najprostszym sensie s...
nikola • 2019-07-20 09:17:22
Bardzo fajne, proste wyprowadzenie wzoru.
Eto Demerzel • 2019-07-15 07:25:47
jest git
jakubas kok • 2019-07-08 10:19:33
przydałyby się jeszcze daty
j • 2019-06-27 15:49:28
wolę określenie niewierzący w boga i objawienia, lub racjonalnie myślący. jest taka p...
bergo • 2019-06-22 15:18:51
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Miłość i przyjaźń są wartościami, w poszukiwaniu których Mały Książę opuścił swoją niewielką planetę i wyruszył w daleką podróż. Odwiedzając kolejne ciała niebieskie, poznawał różne postaci. Rozmowa z nimi i poznanie ich sposobu patrzenia na świat stopniowo otwierały Małemu Księciu oczy. Często mógł usłyszeć od bohaterów różne mądre sentencje, lecz zdania te zupełnie nie znajdowały odzwierciedlenia w ich życiu. Dopiero na Ziemi udało się chłopcu ostatecznie uporządkować swoją wiedzę na temat miłości i przyjaźni.

Spotkanie Małego Księcia z lisem stało się podwaliną dla kolejnych wspaniałych relacji. Jednak zanim doszło do oswojenia lisa, sprytne zwierzę musiało wyjaśnić bohaterowi istotę procesu, który pozwala na „stworzenie więzi” z kimś. Dlatego też, wykazując się wielką cierpliwością, obaj bohaterowie zdecydowali się na stopniowe budowanie ich przyjaźni.

Lis przekazał Małemu Księciu istotną mądrość. To on powiedział mu, iż najlepiej widzi się sercem, gdyż prawdziwe piękno nie jest dostępne dla oczu. Odsłonił też przed nim drugą stronę przyjaźni – smutek związany z rozstaniem. Oswojenie to jednak stała odpowiedzialność („Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś”).

Polecamy również:

Komentarze (0)
4 + 1 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');