Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Subkultura hip-hop - opis, geneza, historia

Ostatnio komentowane
Mamy jedną, czy wiele pór roku? Zdanie "wylewy, siewy oraz zbiory odpowiadały współcz...
Gość • 2019-09-15 16:17:10
spoczko bardzo
Marco Polo • 2019-09-15 16:04:28
super
ilka • 2019-09-14 18:20:40
refsd
sd • 2019-09-14 10:11:39
Oskarżony o herezję i... ( brak odwagi u autora?)
hus • 2019-09-13 21:58:10
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Osią subkultury hip-hop jest hiphopowy gatunek muzyki, polegający na rapowanych tekstach i chwytliwych muzyce. W swoich piosenkach zespoły hip-hopowe poruszają kwestie dotyczące problemów społecznych współczesnego świata, a także specyficznych problemów grupy – hiphopowcy są więc często zbuntowaną młodzieżą w specyficzny – muzyczny sposób starającą się oswoić otaczającą ich rzeczywistość.

Warto podkreślić, że subkulturę hip-hopu bardzo często wybierają mieszkańcy blokowisk, ponieważ zespoły muzyczne i piosenki hiphopowe bardzo często poruszają problemy charakterystyczne właśnie dla tego środowiska.

Bardzo wielu członków subkultury hip-hopowej zajmuje się tworzeniem muzyki hip-hop, rymowaniem i tworzeniem bitów. Często również zajmują się oni malowaniem graffiti, dzięki któremu zaznaczają swoją obecność. Bardzo rozpoznawalnym elementem subkultury jest specyficzny taniec, tzw. breakdance, który wymaga znacznej sprawności fizycznej.

Członkowie subkultury hip-hop często bywają myleni ze skaterami, na co wpływa ich strój – zwykle luźne spodnie, obszerne bluzy, czapki z daszkiem lub chusty (najczęściej jest to markowa odzież z rozpoznawalnych firm).

Zespoły muzyczne i wykonawcy lubiani przez hiphopowców to Eminem, SnoopDog, a w Polsce, np. Peja czy Mezo.

Polecamy również:

Komentarze (0)
1 + 2 =