Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Sataniści - subkultura, charakterystyka, ideologia

Ostatnio komentowane
Chcesz się bezpłatnie nauczyć języka angielskiego? Zgłoś się na kurs języka angiel...
Bezpłatne szkolenia • 2018-07-13 09:15:31
@Hasher To zależy już od tłumacza przekładu(Pisma zostały napisane w kilku językach ...
Hgfhfg • 2018-07-09 11:34:37
ok
andrzej duda • 2018-06-14 10:31:18
Super na spr.
Evogy • 2018-06-07 17:45:08
mega
Zuza • 2018-06-06 17:25:41
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Subkultura satanistów może być rozpoznana dzięki stosowaniu bardzo specyficznej symboliki i czarnej odzieży. Jeśli chodzi o symbole, to najczęściej są to: odwrócony krzyż, pentagram, wizerunki diabła (czasami w postaci kozła), trzy szóstki itp. Ubiór satanistów również się wyróżnia, ponieważ najczęściej ma kolor czarny, nabijany ćwiekami. Ważnym elementem przynależności do grupy satanistów są także długie włosy.

Rozwój subkultury satanistycznej rozpoczął się w latach 80. w związku z działalnością licznych zespołów heavy metalowych, które swoje utwory zaczęły osadzać w mroczne stylistyce. Oczywiście nie jest tak, że każdy młody człowiek słuchający muzyki metalowej jest satanistą, osoby te jednak są podatne na wpływ grup o podobnych zainteresowaniach muzycznych, a jednocześnie – związanych z subkulturą satanistyczną.

Ze względu na liczne działania przeciwko porządkowi, m.in. dewastację cmentarzy czy akty przemocy (szczególnie na zwierzętach) subkultura satanistyczna jest uznawana za kryminogenną.

Polecamy również:

  • Tzw. czarna msza - co to jest, informacje

    Czarna msza jest jednym ze znaków rozpoznawczych subkultury satanistów, ponieważ poprzez jej odprawianie sataniści okazują swoją cześć Szatanowi, jednocześnie profanując elementy symboliki chrześcijańskiej. Więcej »

Komentarze (2)
1 + 5 =
Komentarze
eloboy • 2017-11-26 13:55:35
Ale to nie zmienia faktu ze to nienormalne !
• 2017-04-24 15:24:34
Jakie okropne głupoty! Jak można takie rzeczy wmawiać ludzia! A później powstają te wszystkie cholerne stereotypy! 1. Satanizm to nie subkultura 2. Ubieram się na czarno ciągle i nie jestem satanistą również nie znam satanistow którzy ubierają się tylko na czarno. 3. PRAWDZIWI sataniści nie noszą pentagramów itp jak już to PSEUDO SATANIŚCI 4. Ćwieki noszą PUNKI a nie sataniści!! 5. Długie włosy może mieć każdy a już bardziej to kojarzy się z metalowcami 6. Nie było żadnego rozwoju satanistow przez to ze zespoły się "rozwinęły" JAK JUŻ TO PSEUDO SATANIZM!!! 6. Sataniści to normalni ludzie (zwłaszcza sataniści ateistyczni) wiec radzę się zastanowić nad tym co piszecie 7. PRAWDZIWI SATANIŚCI NIE ROBIĄ TAKICH RZECZY JAK W OPISIE! RADZĘ TROCHĘ POCZYTAĆ!