Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Tzw. czarna msza - co to jest, informacje

Ostatnio komentowane
Chcesz się bezpłatnie nauczyć języka angielskiego? Zgłoś się na kurs języka angiel...
Bezpłatne szkolenia • 2018-07-13 09:15:31
@Hasher To zależy już od tłumacza przekładu(Pisma zostały napisane w kilku językach ...
Hgfhfg • 2018-07-09 11:34:37
ok
andrzej duda • 2018-06-14 10:31:18
Super na spr.
Evogy • 2018-06-07 17:45:08
mega
Zuza • 2018-06-06 17:25:41
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Czarna msza jest jednym ze znaków rozpoznawczych subkultury satanistów, ponieważ poprzez jej odprawianie sataniści okazują swoją cześć Szatanowi, jednocześnie profanując elementy symboliki chrześcijańskiej.

Czarna msza jest rytuałem, którego istotą bezczeszczenie mszy w ujęciu chrześcijańskim poprzez odwrócenie jej porządku, a także poprzez profanację hostii (Najświętszego Sakramentu). Czarne mogą się kończyć orgiami z udziałem kobiet i mężczyzn.

Często zdarzało się, że uzupełnieniem rytuału czarnej mszy stawały się akty wandalizmu (profanacja zwłok, niszczenie grobów na cmentarzu), a także znęcanie się nad zwierzętami (przede wszystkim kotami).

Obecnie również dochodzi to tzw. czarnych mszy, które mogą być organizowane przez członków subkultury satanistycznej. W wielu wypadkach jednak nie chodzi o to, by faktycznie czcić Szatana, ale by spróbować czegoś zakazanego i złego. Faktem jest jednak, że niezależnie od pobudek, czarna msza jest czymś negatywnym, co może nie tylko źle wpływać na psychikę uczestników, ale także na środowisko (m.in. w wyniku kradzieży naczyń religijnych i ich profanacji).

Polecamy również:

 • Punki - subkultura, charakterystyka, ideologia

  Nazwa subkultury punków jest bardzo znacząca, ponieważ w języku ang. słowo punk oznacza coś bezwartościowego, śmieci. Nazwa ta dobrze obrazuje rzeczywistość, w której rozwijała się subkultura – punki bowiem rozwinęły się w opozycji wobec zastanego porządku społecznego, który... Więcej »

 • Hipisi - subkultura, ideologia, charakterystyka

  Subkultura hipisów powstała w Stanach Zjednoczonych w latach 60. XX wieku i była efektem szerokiego kryzysu kultury amerykańskiej, zimnowojennego napięcia, przedłużającej się wojnie w Wietnamie, a w szerszym ujęciu – silnym i żywiołowym ruchem kontestacyjnym, sprzeciwiającym się światu dorosłych. Więcej »

 • Rastafarianie - subkultura, ideologia, historia

  Subkultura rastafarian jest rodzajem ruchu społecznego o pokojowym charakterze. Więcej »

 • Szalikowcy (kibole) - subkultura, charakterystyka, historia

  Szalikowcy (kibole, także pseudokibice) to specyficzna subkultura powiązana ze sportem – nazwa grupy pochodzi od szalika, który najczęściej ma napis z nazwą ulubionej drużyny kibola. Celem szalikowca nie jest jednak dopingowanie drużyny podczas ważnego dla niej meczu – priorytetem jest tutaj... Więcej »

 • Graficiarze - subkultura, charakterystyka, ideologia

  Najważniejszą cechą tej subkultury młodzieżowej graficiarzy jest prowadzona działalność – nocne malowanie graffiti (obrazów na ścianach za pomocą sprayów) w miejscach niedozwolonych. Tematyka graffiti może być bardzo różna, podobne jak jakość malowanych obrazów... Więcej »

Komentarze (2)
2 + 3 =
Komentarze
gcxgcxcxg • 2017-04-25 14:18:10
zgadzam się
• 2017-04-24 15:26:38
Nie piszcie takich debilnych głupot! Szkoda pisać..