Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Emo - subkultura, charakterystyka, informacje

Ostatnio komentowane
essa
knopers • 2020-01-20 18:18:59
wy janusze spod biedronki hahahaha
ema • 2020-01-20 15:59:52
ELUWINA
KISIELEK • 2020-01-20 14:56:57
Fajne takie
Jarek • 2020-01-20 13:56:14
masno ni
Papryk • 2020-01-20 07:15:50
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Subkultura emo jest obecnie jedną z najbardziej popularnych subkultur młodzieżowych. Jest ona bardzo atrakcyjna dla młodych chłopców i dziewczyn, którzy czują się zagubieni we współczesnym świecie. Subkultura ta bardzo często jest wybierana przez dzieci z tzw. dobrych domów, które – często przez zaangażowanie rodziców w wykonywaną pracę – czują się opuszczone i nierozumiane przez innych. Charakterystyczną cechą jest ich ciągły ból egzystencjalny i myślenie o śmierci, co osoby emo manifestują stylem bycia i odzieżą.

Subkultura emo – charakterystyka

- strój zwykle czarny (nawiązujący do subkultur gotów i punków), także kolory: różowy, fioletowy, czerwony (w związku z popularnością subkultury rozwinął się znaczny przemysł oferujący odzież i liczne gadżety w stylu emo),

- charakterystyczna fryzura z grzywką często zasłaniającą twarz, kolor włosów – czarny,

- kontrastujący z czarnymi włosami makijaż podkreślający bladość twarzy, a jednocześnie zaznaczający oczy (za pomocą czarnych linii),

- pomalowane paznokcie na ciemne kolory,

- bardzo charakterystyczny styl bycia – refleksja o śmierci (także o samobójstwie), braku zrozumienia, introwertyzm i - niskie poczucie własnej wartości,

- akty samookaleczania się (szramy na rękach),

- brak rozróżnienia między płciami w stylu ubierania, makijażu, fryzurze itp.,

- część osób emo lubi pisać wiersze lub w inny sposób wyrażać swą wrażliwość.

Członkowie subkultury emo najchętniej spędzają czas w samotności lub we własnym środowisku, w którym czują się bardziej zrozumiani.

Polecamy również:

Komentarze (8)
1 + 1 =
Komentarze
marcus • 2019-09-11 20:09:33
fajne, elo
??? • 2019-05-10 11:48:58
ale rak artykuł
Kage • 2019-02-04 15:30:39
Autorowi/Autorce tego tekstu o Emo polecam kanał Evelyn Core na YouTube ;)
a n o n i m • 2017-12-10 18:05:51
co to w ogole jest XDDD nie kazdy emo ma depresje i sie tnie oraz ma taka sama fryzure czy pomalowane paznokcie... .
bezimienna • 2017-08-18 17:43:30
Co to ma być??? Emo to miłość do muzyki , wrażliwość , a nie myślenie o śmierci i okaleczanie się. Emosi to najmilsi ludzie na świecie a nie smutne dzieci z depresją. Znam wiele osób którzy są dorośli i są emo , to nie subkultura dla zagubionych dzieci. Pisanie takich rzeczy to zwykła obraza i znieważenie. Emosi wcale nie są takimi ciamajdami jak tutaj jest napisane, jak się wkurzą to potrafią nieźle narozrabiać. Cóż ,przecież kierują się emocjami.
prawda • 2016-07-13 13:34:57
Skandal , że nienawidzimy Subkultur młodzieżowych, które pojawiły się jako bunt przeciw kapitalizmowi i zezwalamy na ich tępienie w komercji i uczenie nienawiści do nich , a wyjeżdżamy do krajów ,w których są one symbolami narodowymi , bo z tych krajów pochodzą .Aleksandra Szwed TĘPI ODMIENNOŚĆ W TYM PROGRAMIE OPERACJA STYLÓWA i UCZY , ŻE BYCIE INNYM I WYRÓŻNIANIE SIĘ Z TŁUMU SWOIM WYGLĄDEM JEST ZŁE , A SAMA SWOIM WYGLĄDEM WYRÓŻNIA SIĘ Z TŁUMU I BYWA OFIARĄ NIETOLERANCJI Z POWODU SWOJEJ EGZOTYCZNEJ URODY ( WYGLĄDU). OSOBIŚCIE SIĘ NA NIEJ ZAWIODŁAM , BO W SWOJEJ SYTUACJI POWINNA ZOSTAĆ PREZENTERKĄ PROGRAMU WALCZĄCEGO Z DYSKRYMINACJĄ LUDZI Z POWODU WYGLĄDU I UCZYĆ TOLERANCJI. Postępuje w przeciwną stronę .Rozbiera się do gazetek . Za co tej dziwce zapłacą , to ona zrobi . skandal . Jak jej zapłacą za propagowanie rasizmu też będzie , to robić .
Nemo • 2015-12-31 17:37:41
Nie każdy emos ma depresję i myśli samobójcze, nie każda osoba borykająca się z tymi zaburzeniami jest emo. Oddzielcie te dwie rzeczy. W każdej subkulturze i poza nimi są osoby z problemami. Ludzie w subkulturach nawiązują przyjaźnie na całe życie i tyczy się to również emo. A przez stereotypy ludziom subkultura emo kojarzy się z sektą namawiającą do samookaleczeń. A zwykle właśnie można znaleźć u tych osób zrozumienie i wsparcie. To są zwykle osoby, których łączy przede wszystkim gust muzyczny. Warto zrobić lepszy research niż wejście na wikipedię i obejrzenie jakiegoś beznadziejnego reportażu na yt. Pozdro. :3
Nixey • 2015-01-10 17:28:29
[...] emo to nie szramy na rękach i myśli samobójcze naprawdę pozwalają mnie takie stereotypy jednakże gdyby każdy emo się zabijał już by ich nie było A subkultura nadal się rozwija. Przepraszam za pierwsze zdanie poniosło mnie takie teksty dają większy przekaz na takie bezmyślne i głupie stereotypy dla ludzi wspaniałych jacy są ludzie z tej subkultury .