Bóg - Wiara w Boga - strona 5

imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno (J 17,11). Bóg bowiem jest jedyną Istotą niesplamioną grzechem i wolną od zła. Jego naturę i wszelkie działanie charakteryzuje czystość. Jest moralnie doskonały. Każdy człowiek powinien dążyć do świętości: ale w całym postępowaniu stańcie się wy również świętymi na wzór Świętego, który was powołał gdyż jest napisane: Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty (1P 1,15-16).

Wszechmoc

 I będę wam Ojcem, a wy będziecie moimi synami i córkami - mówi Pan wszechmogący (2Kor, 6,18). Nie ma rzeczy, której Bóg nie byłby w stanie zrobić i nic nie jest w stanie sprawić mu trudności. Wszystko zależy wyłącznie od Jego woli, gdyż moc Boga jest nieskończona. Przykładem wszechmocy Boga jest stworzenie świata „ex nihilo”, czyli z nicości.

Dobroć

Odpowiedział mu: Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry. A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania (Mt 19, 17). Wszystko co pochodzi od Boga jest dobrem.

Wieczność

Czyż nie jesteś odwieczny, o Panie, Boże mój Święty, który nie umierasz? (Ha,1,12). Nie było czasu, kiedy Boga nie było. Bóg jest od zawsze i na zawsze. Nie możemy wskazać początku Jego istnienia – był, jest i będzie. Zanim góry

Polecamy również:

 • Bóg-Stwórca

  Boga określa się jako Stwórcę dlatego, że w całkowicie dobrowolnym akcie powołał do istnienia świat i wszystkie istoty, które świat zamieszkują. Więcej »

 • Opatrzność Boża

  Bożą Opatrznością nazywa się te zrządzenia Pana przez które pomaga On swojemu stworzeniu doskonałość osiągnąć. W Bożej Opatrzności można wyróżnić dwa elementy: element władzy oraz element troski. Więcej »

 • Bóg-Ojciec

  Określenie „Ojciec” w stosunku do Boga pojawia się już w Starym Testamencie. Dopiero dzięki Jezusowi określenie „Bóg Ojciec” ulega upowszechnieniu Więcej »

 • Imię Boga

  Bóg objawił Mojżeszowi na górze Synaj swoje imię. Ujawniając je, Bóg pozwala się poznać i staje się dostępny człowiekowi jako Istota, która ma swoją tożsamość. Więcej »

 • Objawienie Boże

  Boga możemy poznać przez Jego dzieła i do takiego poznania dochodzi za pomocą ludzkiego rozumu. Istnieje jednak jeszcze jeden sposób poznania, niezależny od człowieka i jest nim Objawienie Boże. Jest ono aktem wolnej woli Boga, a także aktem Jego miłości oraz życzliwości względem ludzi. Objawienie przynosi... Więcej »

Komentarze (0)
Wynik działania 4 + 5 =
Ostatnio komentowane
fajne
• 2022-05-21 18:27:45
Lol
• 2022-05-21 10:11:52
Sgshbs svsh shs. Snga s sjsvw. Ajags. Anahsc a smgsvs anshab anhs a naha auacqb w anwvvab ...
• 2022-05-20 14:58:05
Słabe dostałem 1
• 2022-05-19 09:29:27
Bardzo słaba lektura :/
• 2022-05-19 06:45:01