Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Stefan Chwin, Wiedeńska miłość Stacha W. - bohaterowie

Ostatnio komentowane
wew
wewe • 2019-10-17 19:56:19
No elo
Elo • 2019-10-16 18:14:00
nie fajne
wertyuiop[] • 2019-10-16 16:41:14
Podobno pan Erwin oprócz żony miał wiele związków nieformalnych z innymi kobietami. R...
Marcin • 2019-10-16 12:12:31
Podobno Alessandro Volta był bardzo pobożny. Codziennie uczęszczał na Mszę Świętą...
Marcin • 2019-10-16 12:06:53
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Najważniejszym wątkiem opowiadania autorstwa Stefana Chwina jest historia miłosna Stacha W. i Izabeli - bohaterów stanowiących doskonałe odwzorowanie postaci z Lalki Bolesława Prusa, choć znacząco zmodyfikowanych na potrzeby współczesnych realiów.

Stach W.

Główny bohater opowiadania Stefana Chwina z pewnością wzorowany jest na prusowskim Stanisławie Wokulskim. Autor postanowił nieco uwspółcześnić wątki pojawiające się w powieści pozytywistycznej i dokonać hiperboli wybranych wydarzeń z życia Wokulskiego. To co ci dwaj panowie mają ze sobą wspólnego, to odwaga na rynku giełdowym i w biznesie w ogóle; długa nieobecność w ojczyźnie i powrót do kraju po wewnętrznej przemianie na lepsze; łączy ich również wiek (bohater opowiadania ma około czterdziestu lat). To co typowe dla bohatera utworu współczesnego to jego przeszłość związana z Solidarnością – służył w ten sposób ojczyźnie, zajmował się drukiem podziemnej prasy, ma również za sobą pobyt na Syberii. Stach W. porusza się po stolicy drogimi samochodami i używa drogich, zagranicznych kosmetyków znanych marek. Obaj mężczyźni mają natomiast za sobą nieszczęśliwą miłość. Stach W. pomimo ogromnego bogactwa i przepychu, wciąż szuka spełnienia

Polecamy również:

Komentarze (0)
4 + 3 =