Banko
Banko – jako człowiek racjonalny – nie ufa wiedźmom, próbuje ich przepowiednie analizować pod kątem logiki. Jak na prawdziwego przyjaciela przystało, nie zdradza przed Dunkanem treści przepowiedni. Choć zdaje się później domyślać roli Makbeta w zabójstwie króla, pozostaje wciąż postacią neutralną. Nie żywi względem Makbeta żadnych złych zamiarów, pada jednak ofiarą chorobliwej podejrzliwości przyjaciela – ginie z rąk siepaczy nasłanych przez Makbeta z zazdrości o losy, wedle przepowiedni wiedź, potomstwa Banka.
Dunkan
Król Szkocji, władca mądry i sprawiedliwy. Potrafi docenić męstwo rycerzy walczących w obronie Szkocji. Nie zauważa niczego podejrzanego w zachowaniu swojego kuzyna Makbeta nawet wtedy, gdy ten planuje już zamach na jego życie.
Makduf
Lord szkocki, rycerz szlachetny, cnotliwy i wierny królowi. On pierwszy zaczyna podejrzewać Makbeta o zamordowanie króla. Ucieka do Anglii, aby tam wspólnie z synami Dunkana przygotować się o walki o tron Szkocji. On też staje się katem Makbeta.
Lady Makduf
Żona Lorda Makdufa, dobra kobieta, jednak nie znająca się na polityce i łatwo ulegająca panującym nastrojom. Posądza Makdufa o zdradę i okrycie hańbą jej i syna. Jej młody syn znacznie lepiej niż matka rozumie meandry i zawiłości władzy. Lady Makduft ginie w dramacie wraz z dziećmi.
Hekate
Bogini, która odegra jedną z głównych ról w doprowadzeniu Makbeta do zguby. Jest wściekła na wiedźmy, bo te chciały uczynić to bez jej udziału. Zapowiada wiedźmom straszliwy koniec Makbeta i zupełny upadek jego człowieczeństwa.
Malkolm i Donalbein
Synowie Dunkana, są przeciwieństwem Makbeta – wykazują cechy mądrych i sprawiedliwych potencjalnych władców. Malkom po pokonaniu Makbeta zostaje ogłoszony królem Szkocji.