Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Przemysł elektromaszynowy w Polsce - charakterystyka, czynniki lokalizacji - Geografia - strona 2

Ostatnio komentowane
Niesamowite hostingserwery.com
Linux • 2019-06-16 16:47:25
przydalo sie
jjoojo • 2019-06-13 14:46:18
Nie tyle rozwód co uznanie małżeństwa za nieważne dr Arletta Bolesta adwokat kości...
Arletta Bolesta • 2019-06-12 13:59:29
Abstrakcjonizm operuje abstrakcją! Zrezygnował, jak sam autor pisze, z wszelkiej figurat...
Anna • 2019-06-11 17:31:16
Właściciel:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

przeznaczone jest Swój sprzęt produkują w Polsce m.in.: Whirlpool w Zakrzowie i we Wrocławiu (dawne zakłady Polar), Philips w Białymstoku, BSH (Bosch i Siemens) w Łodzi, Electrolux, FagorMastercook (dawne zakłady Wrozamet) i LG we Wrocławiu. Polską marką na rynku AGD pozostała Amica, z fabryką w podpoznańskich Wronkach. Do niedawna polski Zelmer (znany na całym świecie producent odkurzaczy), którego fabryki znajdują się w Rzeszowie i pobliskiej Rogoźnicy, od 2013 roku jest częścią niemieckiego koncernu Bosch und Siemens Hausgeräte GmBH.

Polskie firmy należą do uznanych producentów silników elektrycznych. Produkowane SA one m.in. w: Tarnowie (zakłady Tamel), Bielsku-Białej, Cieszynie, Toruniu i Wrocławiu.
Maszyny rolnicze produkowane są m.in. w: Pruszkowie (gł. ciągniki rolnicze marki Ursus, Narwi w woj. podlaskim (firma Pronar), czy Grudziądzu (firma Unia). Obrabiarki produkowane są m.in. w Warszawie (firma Avia) i w Andrychowie. Transformatory i inny sprzęt elektro-energetyczny produkuje m.in. międzynarodowa firma ABB, która ma w Polsce 6 zakładów produkcyjnych , m.in. w: Łodzi, Wrocławiu, Przasnyszu i Aleksandrowie Łódzkim.

Przemysł środków transportu obejmuje: przemysł samochodowy,

Autor: dr Krzysztof Jarzyna z Instytutu Geografii UJK w Kielcach

Polecamy również:

Komentarze (0)
1 + 4 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');