W III RP istnieje wiele organizacji odwołujących się do dorobku nacjonalistów międzywojennych.
Są to:
1. ONR
2. Młodzież Wszechpolska
3. Stowarzyszenie „Niklot”
4. Ruch Narodowy
ONR
Obóz Narodowo-Radykalny to organizacja nawiązująca nazwą do organizacji faszystowskiej z okresu międzywojennego. ONR-owcy z tamtego okresu brali udział m.in. w serii napadów na Żydów w Warszawie i Krakowie w dniach 22-30 marca 1940 roku. Dzisiejszy ONR działa oficjalnie od 1993 roku i po swoim przedwojennym przodku odziedziczył logotyp, którym jest znak „falangi”. Działalność ONR-u dotyczy organizacji publicznych wystąpień i demonstracji, wydawania pism i broszur, organizacji szkoleń i współpracy z innymi organizacjami nacjonalistycznymi.
Młodzież Wszechpolska
Nacjonalistyczna organizacja młodzieżowa działająca od 1989 roku. Została utworzona z inicjatywy Romana Giertycha. Kontynuuje idee głoszone niegdyś przez Związek Akademicki Młodzież Wszechpolska. Jej ideowym przywódcą jest Roman Dmowski. Celem dzisiejszej organizacji jest wychowanie młodzieży licealnej i akademickiej w duchu wartości narodowych i katolickich. W deklaracji ideowej tej organizacji napisano, że odwołuje się do "kanonu zasad Jedynej, Prawdziwej, Świętej Wiary Katolickiej” i dalej „wypowiada wojnę doktrynom głoszącym samowolę, liberalizm, tolerancjonizm i relatywizm”. Młodzież Wszechpolska sprzeciwiała się członkostwu Polski w Unii Europejskiej i była zapleczem politycznym Ligi Polskich Rodzin w wyborach do sejmu w 2005 roku. W 2017 roku Młodzież Wszechpolska wystawiła „polityczne akty zgonu” 11 prezydentom największym miast Polskich, wybranych z list PO lub niezależnych komitetów wyborczych. Prokuratura nie dopatrzyła się w tym działaniu znamion przestępstwa. Czołowymi działaczami są Robert Winnicki, Adam Andruszkiewicz (obecnie sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji w rządzie PiS).
Stowarzyszenie „Niklot”
Stowarzyszenie założone we wrześniu 1998 roku w Warszawie. Głosi idee nacjonalistyczne. Pojmuje nacjonalizm jako najwyższą formę organizacyjną społeczeństwa. Posługuje się symbolem „Toporła” (symbol przedstawiający obosieczny topór z głową orła). Stowarzyszenie organizuje spotkania, rozmowy i sympozja, na których głosi swoje idee. Bierze udział w uroczystościach z okazji świąt narodowych. Popularyzuje wiedzę na temat kultury Słowian i z okazji Święta Niepodległości organizuje koncert ”Ku Niepodległej”. Przez wiele środowisk jest oskarżane o tendencje neofaszystowskie (np. lider zespołu Code 291 w przeszłości miał na piersi wytatuowaną swastykę).
Ruch Narodowy
Porozumienia organizacji narodowych powstałe 11 listopada 2012 roku, w lutym 2018 roku zarejestrowane jako partia polityczna. W 2015 roku Ruch Narodowy zawarł porozumienie z Kukiz'15 i wystartował z jego list w wyborach do sejmu. Mandaty poselskie z list Kukiz'15 uzyskali Adam Andruszkiewicz, Sylwester Chruszcz, Robert Winnicki, Bartosz Jóźwiak, Tomasz Rzymkowski. Na Kongresie z czerwca 2018 roku podpisana została „Deklaracja Niepodległości 2018” która miała zapowiedzieć wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej. Ruch Narodowy odwołuje się do idei endeckich Romana Dmowskiego konserwatyzmu narodowego, tradycjonalizmu, katolicyzmu.