Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Media a kultura - rola mediów w kształtowaniu kultury - strona 2

Ostatnio komentowane
19 maja została ścięta !
Pauline • 2019-08-22 06:47:17
Ma to swoje praktyczne konsekwencje w kościelnym procesie o nieważność małżeństwa ...
Arletta Bolesta • 2019-08-21 14:21:44
Tekst zapewne zredagowany przez historyka. Tak naprawdę nic na temat rewolucyjnych osiąg...
furiat • 2019-08-15 11:10:28
Szkoda że nie ma zdań a tak poza tym to fajna strona
Nie kumata862 • 2019-08-06 19:59:23
Sorry, ale to nie jest o tańcu śmierci, tylko o "Rozmowie..." w ogóle.
Andr • 2019-07-30 10:51:02
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

przyciągnięcia odbiorców).

- treść emitowanych programów/artykułów – programy i artykułu danego medium w dużej mierze zależą od jego władz, powinny być jednak zgodne z ogólną linią przyjętą przez daną telewizję czy wydawnictwo. Coraz częściej media rezygnują z programów edukacyjnych, wartościowych programów muzycznych itp. na rzecz tego, co odbiorcy chcą oglądać – czyli np. seriale, amerykańskie filmy itp. Należy zaznaczyć, że misją Telewizji Publicznej jest prowadzenie działalności edukacyjnej, jednak ze względu na dużą konkurencję medialną i problemy z uzyskiwaniem pieniędzy z abonamentu, możliwości finansowe dot. programów edukacyjnych są znacznie okrojone.

- dobór reklamodawców i godzin wyświetlania reklam – reklamy przynoszą właściwy zysk twórcom mediów telewizyjnych i prasy, toteż wydawcy przywiązują do nich szczególną wagę. Zbyt duża ilość reklam może powodować obniżenie jakości przekazu nawet wartościowych programów, reklamy mogą także negatywnie wpływać na najmłodszych odbiorców.

- zawartość programów informacyjnych – wybór i przekazanie w skróconej formie najważniejszych wydarzeń dnia jest bardzo trudnym zadaniem, jednak w znaczący sposób kształtuje kulturę odbiorców, ich wiedzę o świecie i sposób jego postrzegania.

Wpływ mediów na kulturę może być zarówno korzystny, jak i niekorzystny. Obecnie jednak można zaobserwować dominację negatywnego wpływu mediów, wynikający z nastawienia na zysk, a w związku z tym spadek aspiracji twórców do rzetelnego rozwoju kultury odbiorców.

Polecamy również:

Komentarze (0)
4 + 4 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');