Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Internalizacja, internalizacja kultury - definicja, charakterystyka

Ostatnio komentowane
19 maja została ścięta !
Pauline • 2019-08-22 06:47:17
Ma to swoje praktyczne konsekwencje w kościelnym procesie o nieważność małżeństwa ...
Arletta Bolesta • 2019-08-21 14:21:44
Tekst zapewne zredagowany przez historyka. Tak naprawdę nic na temat rewolucyjnych osiąg...
furiat • 2019-08-15 11:10:28
Szkoda że nie ma zdań a tak poza tym to fajna strona
Nie kumata862 • 2019-08-06 19:59:23
Sorry, ale to nie jest o tańcu śmierci, tylko o "Rozmowie..." w ogóle.
Andr • 2019-07-30 10:51:02
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Internalizacja jest procesem charakterystycznym dla wielu dziedzin nauki i oznacza „coś wewnętrznego”

Warianty internalizacji 

Internalizacja jednostki to proces wewnętrzny zachodzący w człowieku. Polega na przyswajaniu norm innych jednostek lub zbiorowości. Są one uznawane przez jednostkę przyswajającą za normy własne. Internalizacja jest procesem socjalizacji człowieka. Dziecko, które uczy się norm od swoich rodziców, rówieśników lub szkolnych wychowawców jest właśnie w procesie internalizacji. W tym znaczeniu pojęcie ma związek z psychologią.

Internalizacja w dziedzinie gospodarczej/ekonomicznej to teoria mikroekonomii służąca poznaniu zjawiska bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Jej autorem jest ekonomista amerykański Ronald Harry Coase. Proces internalizacji oznacza umiejętność pominięcia rynku nieatrakcyjnego dla przedsiębiorstwa i przejęcie kontroli nad dostawcą lub odbiorcą.

Internalizacja kultury to proces, w którym człowiek przyswaja tylko niektóre elementy kulturowe. Zachowanie człowieka jest wyuczone i opiera się na obserwacji i interpretacji, przez niego, rekcji grupy, w celu uzyskania akceptacji. Jednostka podejmuje także próbę wykluczenia zachowań nieakceptowalnych przez grupę.  

Polecamy również:

Komentarze (0)
3 + 1 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');