Scjentologia - zasady, Kościół scjentologiczny, zagrożenia - strona 2

się swoim własnym wszechwiedzącym i wszechmogącym bogiem.

Kościół Scjentologiczny głosi, że świat w swojej obecnej postaci jest skazany na zagładę i tylko wprowadzenie scjentologicznych wytycznych może go uratować. Scjentologia jawi się zatem jako jedyna droga prowadząca ludzkość do zbawienia.

Wśród praktyk Kościoła Scjentologicznego wymienia się:

- auditing – stanowi połączenie psychoterapii oraz spowiedzi. Podczas auditingu członek Kościoła opowiada audytorowi o swoich bolesnych, traumatycznych przeżyciach (engramach). Rozmowy są kontynuowane aż do momentu, kiedy dana osoba zacznie się śmiać z owych przeżyć. Dzięki auditingowi członek Kościoła staje się dla organizacji „przezroczysty” (clear); nie ma przed nią żadnych sekretów, zdradza nawet najintymniejsze szczegóły swojego życia. Audytor nie jest zobowiązany do zachowania tajemnicy i – według relacji byłych członków Kościoła – często zdradzone w czasie sesji informacje są wykorzystywane do szantażów i gróźb.

- rundown – wyzwolenie organizmu od trucizn i narkotyków poprzez ćwiczenia fizyczne, saunę i stosowanie odpowiedniej diety oraz kurację witaminową.

W wielu krajach Kościoł Scjentologiczny jest uważany za niebezpieczną sektę.

Polecamy również:

  • Neopogaństwo - religia, filozofia, w Polsce

    Neopogaństwo to zbiorowe określenie grup religijnych, których wierzenia i praktyki stanowią rekonstrukcję wierzeń i praktyk nieistniejących już religii etnicznych danego regionu. Są one zaliczane do nurtu tzw. nowych ruchów religijnych, gdyż pierwsze związki wyznaniowe odwołujące się do wierzeń... Więcej »

Komentarze (0)
Wynik działania 4 + 3 =
Ostatnio komentowane
ok
ktostam • 2021-06-19 15:17:37
Tak
Tak • 2021-06-17 07:30:57
spoko
:) • 2021-06-16 20:42:56
x - wpis został poprawiony, pozdrawiamy :)
ADMIN • 2021-06-15 06:34:20
Mudnok - poprawione, pozdrawiamy :)
ADMIN • 2021-06-15 06:37:39