Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Stanisław Lem, Opowieści o pilocie Pirxie – streszczenie szczegółowe

Ostatnio komentowane
Tekst zapewne zredagowany przez historyka. Tak naprawdę nic na temat rewolucyjnych osiąg...
furiat • 2019-08-15 11:10:28
Szkoda że nie ma zdań a tak poza tym to fajna strona
Nie kumata862 • 2019-08-06 19:59:23
Świetne, że można nauczyć się pisać dobry felieton. Przydaje się ta wiedza także p...
Szymon Owedyk • 2019-08-01 04:28:01
Super wskazówki, jak pisać reportaż. Swoje rady o tym, jak reportaż i felieton piszę,...
Szymon Owedyk • 2019-07-31 20:10:19
Sorry, ale to nie jest o tańcu śmierci, tylko o "Rozmowie..." w ogóle.
Andr • 2019-07-30 10:51:02
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Opowieści o pilocie Pirxie to zbiór opowiadań utrzymanych w stylistyce science-fiction, wydanych po raz pierwszy w 1968 roku.

Test

Głodnego bohatera poznajemy w momencie gdy kończy kilkuletni kurs dla kosmonautów. Stoi przed nim zadanie wykonania pierwszego samodzielnego lotu. Pilot Pirx ma przeprowadzić skomplikowany manewr zejścia z orbity w towarzystwie dwóch innych statków. Podczas lotu muchy doprowadzają do zwarcia instalacji elektrycznej maszyny, co uniemozliwia pilotowi sterowanie statkiem. Grozi mu silne uderzenie w księżyc. Pirx próbuje wyłączyć obwód, w którym doszło do zwarcia jednak nie posiada odpowiednich narzędzi. Decyduje się na awaryjne sterowanie – dzięki temu zwęglona w obwodach mucha wypada, a statek wraca do normy, przez co Pirx unika zderzenia z księżycem. Pilot bezpiecznie ląduje na planecie i szykuje się do powrotu na ziemie, po czym egzaminator informuje go, że zdał egzamin z radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Pilot Borest, prowadzący drugą egzaminowaną maszynę niestety nie zdał tego testu.

Patrol

Pirx został pilotem służy patrolowej. Miał nadzorować dalekie planety Układu Słonecznego i chronić ziemię przed niebezpieczeństwami np. meteorami. Któregoś

Polecamy również:

  • Opowieści o pilocie Pirxie - opracowanie

    „Opowieści o pilocie Pirxie” to zbór dziesięciu opowiadań wydany w 1968 roku. Akcja toczy się w bliżej nieokreślonej przyszłości. Pirx podróżuje w kosmosie, odbywa praktykę na Księżycu i loty na Marsa. Jest zdolnym pilotem, człowiekiem uczciwym, opanowanym i spostrzegawczym. Jednak... Więcej »

Komentarze (0)
4 + 2 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');