Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Emil Zola, Nana - problematyka

Ostatnio komentowane
iknhnni
polklll • 2020-01-17 13:54:01
NIe sądzĘ
UGA BUGA • 2020-01-16 18:08:43
xd
utylizacja • 2020-01-15 22:59:33
wielkie XD
HAHAHAHA • 2020-01-15 17:06:09
Bardzo ograniczona ilość przykładów, wzory maja o wiele wieksze zastosowanie niz podst...
Janko • 2020-01-14 22:35:23
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Emil Zola jest przedstawicielem naturalizmu, którego zasadniczymi założeniami było ukazywanie rzeczywistości w subiektywny sposób i przedstawienie ludzkiej natury jako uwarunkowanej pochodzeniem i warunkami społecznymi. Rola autora tekstów naturalistycznych ograniczać się miała do przedstawiania zdarzeń, ale już nie na ich komentowaniu. Nana jest jedną z powieści, która wyraźnie oddaje najważniejsze założenia naturalizmu: ukazani bowiem zostają bohaterowie pochodzący z różnych warstw społecznych, których pozycję warunkuje m.in. ich pochodzenie. Wszyscy oni ulegają jednak zepsuciu. Poddają się destrukcyjnym instynktom poprzez swoje genetyczne obciążenie. Dotyczy to zarówno przedstawicieli środowiska arystokratycznego, jak i robotników i urzędników.

Polecamy również:

  • Emil Zola, Nana - streszczenie

    Akcja powieści rozpoczyna się w Paryżu, gdzie w teatrze o nazwie Variétés ma odbyć się sztuka pt. Jasnowłosa Wenus. W głównej roli została osadzona zdolna, acz nikomu nieznana aktora Nana. Okazuje się, że kobieta nie ma talentu teatralnego, nie umie śpiewać ale zyskuje sympatię... Więcej »

  • Emil Zola, Nana - opracowanie

    Powieść Emila Zoli osadzona jest w realiach drugiej połowy XIX wieku we Francji. Bardzo wyraziste jest zakończenie książki, ponieważ ostatnie momenty przypadają dokładnie na rok 1870, gdy Francja decyduje się na wojnę z Prusami.  Więcej »

  • Emil Zola, Nana - bohaterowie

    Główną bohaterką powieści jest młoda dziewczyna próbująca swoich sił w aktorstwie, ale pochodząca z biednej rodziny alkoholików. Więcej »

Komentarze (0)
4 + 1 =