Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Emil Zola, Nana - problematyka

Ostatnio komentowane
rww
rr • 2019-12-14 11:15:29
lubie kupcie
kupcia • 2019-12-13 10:31:41
3
21 • 2019-12-12 19:49:22
Jest błąd w treści na samym początku drugiej informacji na temat planet wewnętrznych,...
Xxd • 2019-12-12 18:54:28
Skomentuj tekst
Adam • 2019-12-12 15:03:55
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Emil Zola jest przedstawicielem naturalizmu, którego zasadniczymi założeniami było ukazywanie rzeczywistości w subiektywny sposób i przedstawienie ludzkiej natury jako uwarunkowanej pochodzeniem i warunkami społecznymi. Rola autora tekstów naturalistycznych ograniczać się miała do przedstawiania zdarzeń, ale już nie na ich komentowaniu. Nana jest jedną z powieści, która wyraźnie oddaje najważniejsze założenia naturalizmu: ukazani bowiem zostają bohaterowie pochodzący z różnych warstw społecznych, których pozycję warunkuje m.in. ich pochodzenie. Wszyscy oni ulegają jednak zepsuciu. Poddają się destrukcyjnym instynktom poprzez swoje genetyczne obciążenie. Dotyczy to zarówno przedstawicieli środowiska arystokratycznego, jak i robotników i urzędników.

Polecamy również:

  • Emil Zola, Nana - streszczenie

    Akcja powieści rozpoczyna się w Paryżu, gdzie w teatrze o nazwie Variétés ma odbyć się sztuka pt. Jasnowłosa Wenus. W głównej roli została osadzona zdolna, acz nikomu nieznana aktora Nana. Okazuje się, że kobieta nie ma talentu teatralnego, nie umie śpiewać ale zyskuje sympatię... Więcej »

  • Emil Zola, Nana - opracowanie

    Powieść Emila Zoli osadzona jest w realiach drugiej połowy XIX wieku we Francji. Bardzo wyraziste jest zakończenie książki, ponieważ ostatnie momenty przypadają dokładnie na rok 1870, gdy Francja decyduje się na wojnę z Prusami.  Więcej »

  • Emil Zola, Nana - bohaterowie

    Główną bohaterką powieści jest młoda dziewczyna próbująca swoich sił w aktorstwie, ale pochodząca z biednej rodziny alkoholików. Więcej »

Komentarze (0)
3 + 2 =