Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Ogniem i mieczem - bohaterowie - strona 7

Ostatnio komentowane
19 maja została ścięta !
Pauline • 2019-08-22 06:47:17
Ma to swoje praktyczne konsekwencje w kościelnym procesie o nieważność małżeństwa ...
Arletta Bolesta • 2019-08-21 14:21:44
Tekst zapewne zredagowany przez historyka. Tak naprawdę nic na temat rewolucyjnych osiąg...
furiat • 2019-08-15 11:10:28
Szkoda że nie ma zdań a tak poza tym to fajna strona
Nie kumata862 • 2019-08-06 19:59:23
Sorry, ale to nie jest o tańcu śmierci, tylko o "Rozmowie..." w ogóle.
Andr • 2019-07-30 10:51:02
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

obrońca Rzeczpospolitej ma jedną, za to znaczącą, słabość – lubuje się w wyszukiwaniu sobie okazji do walki. Wraz z Zagłobą często zdarzało im się odwiedzać karczmy, gdzie wypatrywał sobie rywala – zazwyczaj kogoś doświadczonego – a następnie pokonywał go w pojedynku. Jednak prawdziwy popis swoich umiejętności dał, gdy ciął Bohuna.

Niski i szczupły mężczyzna z wąsami wygiętymi do góry często wpadał także w miłosne uniesienia. Niemal każda kobieta, którą zobaczył, stawała się obiektem jego westchnień. Wołodyjowski nie był jednak zbyt stały w uczuciach, gdyż jego zachwyt trwał zazwyczaj od ujrzenia danej niewiasty do spotkania kolejnej.

Wołodyjowski to także świetny i bardzo oddany przyjaciel oraz doskonały żołnierz. W ciężkich chwilach dawał Skrzetuskiemu nieocenione wsparcie, wraz z Zagłobą starali się pomóc mu w poszukiwaniuHeleny.

Jedną z najbardziej wyrazistych postaci w „Ogniem i mieczem” jest Bohun. To młody Kozak o wesołej twarzy ozdobionej bujnym czarnym wąsem. Uśmiechając się, obnażał białe zęby, a całe jego oblicze miało w sobie coś z dzikiego zwierzęcia.

Bohun odznaczał się niesamowitą wręcz odwagą. Step znał jak własną kieszeń, nie miał on przed mężczyzną żadnych tajemnic.

Polecamy również:

Komentarze (0)
4 + 4 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');