Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Pucz monachijski Hitlera - historia

Ostatnio komentowane
Elo mordo
XD • 2019-09-20 06:19:38
I dzeciaki w liceach pozniej wypisuja takie bzdury. IUS NATURALE!!! Nie zadne LEX! To sa p...
Lujiki • 2019-09-19 22:08:57
/
mari • 2019-09-19 15:47:31
bardzo fajne :)
twoja stara • 2019-09-19 12:32:42
Pal wroty
dawid • 2019-09-19 09:22:07
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Po klęsce I wojny światowej sytuacja wewnętrzna Niemiec stała się niezwykle skomplikowana i trudna. Załamanie się monarchii i panujący po wojnie kryzys ekonomiczny spowodował znaczne obniżenie poziomu życia, jak również poczucia bezpieczeństwa obywateli, którzy często nie potrafili odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Coraz bardziej odczuwalny stawał się problem weteranów z wojny, którzy często nie mieli środków do życia, ani realnych szans na zatrudnienie.  Stąd też rosnąca popularność różnorakich radykalnych ruchów społecznych i ideologii. Jedną z takich grup, coraz bardziej rosnącą w siłę, byli zwolennicy Adolfa Hitlera i jego partii, NSDAP, propagującej skrajny nacjonalizm.

W roku 1923 sytuacja w jednym z  niemieckich landów, Bawarii, stawała się coraz bardziej skomplikowana. Istniały realne podstawy do tego, by sądzić, że ówczesny rząd bawarski jest słaby, pojawiały się nawet poszlaki wskazujące na to, że może chcieć się oderwać od Rzeszy. W otoczeniu Hitlera pojawiła się opinia, że  w tym właśnie momencie można pokusić się o przechwycenie władzy siłą i zaprowadzenie nowego porządku. NSDAP mogło już wtedy liczyć na własne bojówki (SA),  liczące kilkuset osób. Wierzono w możliwość

Polecamy również:

  • Adolf Hitler - biografia, działalność

    Adolf Hitler urodził się w 1889 roku w Braunau am Inn na terenie Austro-Węgier. Jego ojciec był urzędnikiem celnym. Hitlera nie interesowała nauka, nie zdał nawet matury. Jego główną pasją było malarstwo pejzażowe, dwukrotnie próbował bezskutecznie dostać się na Akademię Sztuk Pięknych w Wiedniu.... Więcej »

Komentarze (0)
1 + 4 =